Як продати ділянку швидко.

Ви молодий урбанізований людина і віддаєте перевагу проводити вихідні в місті? Або, може бути, вам терміново знадобилися гроші? Тоді саме час задуматися про продаж свого дачного ділянки.
Вам знадобиться
  • Документи про право власності на будинок і ділянку
  • Кадастровий паспорт ділянки
Інструкція
1
Якщо ви хочете продати ділянку швидко - задійте всі можливі ресурси. Залучіть до продажу агентство нерухомості - завдяки великої рекламної кампанії, покупці на вашу землю знайдуться відразу. Тільки пам'ятайте, що ви повинні будете віддати певний відсоток агенту при продажу ділянки. Уточніть цей момент відразу. Закладіть комісію у вартість ділянки, і тоді цей тягар ляже на покупця землі.
2
Додайте оголошення на безкоштовних сайтах про продаж нерухомості. Список цих ресурсів видасть будь-який пошуковик. На сайтах простою і доступною мовою описана процедура реєстрації і правила розміщення оголошень. Детально опишіть свій ділянку , вкажіть площу в сотках, чи є будови, водопровід, електрика, каналізація. Напишіть, скільки кілометрів до найближчого міста, чи є поряд зупинки транспорту, магазини, озеро, ліс. Якщо маються фото ділянки - обов'язково додайте їх до свого оголошенню.
3
Не завищувати вартість ділянки. Продати дорого і швидко навряд чи вийде. Пошукайте схожі оголошення в інтернеті і вкажіть середню вартість для даного виду нерухомості.
4
Саме вдалий час для продажу землеволодіння - весна. Люди починають замислюватися про покупку дачної ділянки до літа і ціни ростуть на очах.
5
Оголосіть всім знайомим про продаж ділянки. Можливо, друзі захочуть придбати землю у власність, або порадять того, кому потрібні дачні угіддя.
6
Перевірте наявність найнеобхідніших для продажу документів - свідоцтва про власність і кадастрового паспорта. Підготовка виписки з державного земельного кадастру займає до 6 місяців, а реалізувати ділянку без цього документа вкрай проблематично.
7
Пам'ятайте, що земля, особливо поряд з великими містами, дорожчає з року в рік. Зважте всі "за" і "проти", щоб потім не шкодувати про прийняте рішення. Ймовірно, почекавши рік або два ви зможете отримати за свій ділянку набагато більшу суму. І цілком можливо, взагалі передумаєте його продавати, і будете проводити час на природі з улюбленими людьми. Яким би не був ваш вибір - удачі вам у всьому!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eWKoFf8jbJY
Земельна ділянка - мрія багатьох росіян. Це і прекрасний відпочинок для дорослих і дітей, і завжди свіжі та екологічно чисті овочі та фрукти. Саме тому попит і пропозиція на ринку земельних ділянок незмінно високі.

Якщо ви хочете вигідно продати ділянку, можна звернутися до ріелторам. Професійне агентство знайде потенційних покупців, підготує документи, оформить договір купівлі-продажу. Якщо ж ви обмежені в засобах, то можна зайнятися продажем ділянки самим.

Кадастровий облік

Будь земельну ділянку до продажу необхідно поставити на кадастровий облік. Щоб ділянку був врахований в земельному кадастрі, необхідно подати заяву з додатком правовстановлюючих документів на землю до відповідного адміністративного органу. В результаті власник земельної ділянки отримує кадастровий план (карту) ділянки з присвоєним унікальним номером.

Правовстановлюючі документи

Щоб продати дачну ділянку, необхідно заздалегідь підготувати правовстановлюючі документи на землю і, при наявності на ділянці житлового будинку, на недвіжімость.Право власності на землю можна отримати тільки в разі, якщо межі ділянки узгоджені. Якщо ж за підсумками межування ділянка виявилася більше розміру, зазначеного в документі на надання землі, то необхідно додаткову площу узаконіть.Для ділянок, придбаних після 31.01.1998 р, правовстановлюючим документом є свідоцтво про державну реєстрацію права власності на землю. Ділянки, придбані до зазначеного терміну, повинні пройти перереєстрацію. Перереєстрацію права власності на земельну ділянку можна провести одночасно з реєстрацією договору купівлі-продажу.

Договір купівлі-продажу

Договору купівлі-продажу земельної ділянки укладається в простій письмовій формі і, при необхідності, завіряється у нотаріуса.В договорі повинні бути вказані відомості про продавця та покупця, інформація про предмет договору - ділянці (відповідно до кадастровим планом), вартість договору і порядок взаєморозрахунків. При необхідності в договорі на підставі документів БТІ описується житловий будинок. Додатково в договорі купівлі-продажу обговорюються умови передачі власності, платник держ. мита, гарантії відсутності обтяжень і т.п.Государственная реєстрація переходу права власності на землюЧтоби правильно продати ділянку землі, потрібно зареєструвати договір в реєстраційній палаті. Для цього має бути підготовлений пакет документів, що включає в себе:

  • заяву на реєстрацію;
  • документи, що посвідчують особи учасників угоди;
  • договір купівлі-продажу;
  • правовстановлюючі документи на землю;
  • квитанція про оплату держ. мита;
  • кадастровий план ділянки;
  • інші документи (наприклад, якщо ділянка знаходиться в частковій власності або власником є неповнолітній)