Як створити свою кулінарну книгу.

Якщо ви любите готувати, і у вас є маса чудових рецептів, варто подумати про створення кулінарної книги. Це відмінний спосіб продемонструвати свій талант і, можливо, заробити грошей. Завдяки широким можливостям інтернету ви можете скласти і видати власну кулінарну книгу, слідуючи декільком простим крокам і не вносячи ніякої передоплати.

1. Виберіть кулінарну тему. Якщо ваш талант пов'язаний із французькою кухнею, зосередьтеся на цьому. Важливо вибрати єдину тему, щоб книга вийшла зв'язковою, і було легко її просувати.

2. Зберіть найкращі свої рецепти. Складаючи кулінарну книгу, вам доведеться самостійно її редагувати і описувати тільки найсмачніші страви. Якщо ви самі не можете редагувати книгу, попросіть когось із родичів або друзів, щоб вони вибрали найкращі ваші рецепти.

3. Напишіть введення. Розкажіть про ваш кулінарному стилі, його походження, і про те, чим він вам подобається. Ваше введення задасть тон всій книзі. Якщо в ній будуть прості і швидкі рецепти або навпаки, складні і трудомісткі, потрібно сказати про це у вступі.

4. Зробіть ваш портрет. Вам потрібно помістити своє фото на обкладинці кулінарної книги, як роблять багато авторів. Якщо у вас немає недавно зроблених хороших фотографій, найміть фотографа. Нехай він вас зніме на кухні під час приготування страви, це додасть книзі достовірності.

5. Напишіть свою біографію від третьої особи. Розкажіть читачам про себе, в тому числі основні факти, про те, як ви почали готувати, а також про свою кваліфікацію, якщо вона є. Включіть в опис забавний анекдот або історію, щоб надати біографії індивідуальності. Біографія, написана від третьої особи, виглядає більш професійно.

6. Знайдіть відповідні фотографії в банку зображень або самостійно сфотографуйте свої готові страви. Якщо у вас немає необхідної апаратури, і ви не можете найняти фотографа для цієї мети, відповідні фото можна пошукати в банку зображень в інтернеті. Фотографії додадуть книзі візуальність, яка надихне ваших читачів на кулінарні подвиги.

7. Зареєструйтесь на безкоштовному сайті самвидаву і скачайте безкоштовне програмне забезпечення для верстки книг. Існує багато сайтів самвидаву, за допомогою яких можна випустити книгу цілком професійного рівня якості, не вносячи передоплату. Тут екземпляри книги друкуються під замовлення. За допомогою безкоштовного програмного забезпечення можна вибрати макет, шрифт і формат книги.

8. Встановіть роздрібну ціну на вашу книгу. Так як самвидавні сайти друкують екземпляри на замовлення, передоплата не потрібна, і вам потрібно тільки подумати над роздрібною ціною. Вам повідомлять собівартість, яка залежить від розміру книги і кількості сторінок, і вам потрібно буде додати до цієї суми свою комісію.