Як перевірити надійність ременів.

На сьогоднішній день існує два основних типи автомобільних двигунів - ремінні і ланцюгові. Ланцюг використовується набагато рідше, ніж ремінь і на те є маса причин. У зв'язку з тим, що ремені дуже поширені в сучасних двигунах, виникає питання про перевірку їх надійності, про що і піде мова.
Вам знадобиться
  • допитливий розум і хороший зір
Інструкція
1
Перш за все вам необхідно завести двигун і послухати його роботу. Якщо ж ви почуєте свист під капотом, то це перша ознака того, що ремінь починає приходить в непридатний стан, при цьому вам потрібно терміново звернутися на СТО або замінити його самостійно.
2
Якщо ж ви не почули свисту під капотом, це ще не означає, що ремінь газорозподільного механізму знаходиться в хорошому стані, тому вам необхідно відкрити капот і уважно подивитися на сам ремінь. Ваше завдання полягає в тому, щоб визначити, чи є на ремені мікротріщини, які з'являються після тривалого терміну експлуатації і є ознакою того, що ремінь потрібно замінити. Також вам варто звернути увагу на ремінь генератора, який повинен знаходитися по сусідству. Цей ремінь не менш важливий і за його станом теж потрібно стежити.
Зверніть увагу
При заміні ременів потрібно обов'язково звертати увагу на виробника і країну виробника, так як різні заводи забезпечують різну якість ременів, в результаті чого якість може сильно відрізнятися, а відповідно може знижуватися і надійність самого ременя.
Корисна порада
Важливо своєчасно робити огляд ременів ГРМ і генератора, так як їх розрив загрожує серйозними ушкодженнями двигуну. Якщо розрив трапляється під час того, як автомобіль рухається на серйозних навантаженнях, то двигун може повністю вийти з ладу, після чого його складно буде привести в придатний стан.