Як побудувати парник самому.

Не кожен власник дачної ділянки може дозволити собі повноцінну скляну теплицю для вирощування розсади. Але зате будь-яка людина може з легкістю зробити парник , який за своїми функціональними якостями нітрохи не гірше, хоча місця і витрат вимагає набагато менше.
Інструкція
1
Сьогодні безліч фірм, що спеціалізуються на товарах для садівників, пропонують вже готові парник і, які достатньо лише встановити на ділянці. Однак ця конструкція настільки проста, що цілком можна побудувати парник самому. Для цього не потрібно ніяких особливих навичок або матеріалів.
2
Найпоширенішими сьогодні є парник і двох видів: дугоподібні і односхилі. Вибір типу конструкції парник а залежить від місця, де планується побудувати парник , від наявних у розпорядженні матеріалів і від уподобань власника.
3
Односхилі парник і зазвичай роблять із засклених рам і обв'язки. Для подібного парник а відмінно підходять старі віконні рами, що залишилися після установки пластикових вікон. Парник орієнтується по сторонах світу: з північної сторони обв'язка підводиться трохи вища, а з південної робиться опора для рам. Таким чином парник заскленій стороною виявляється розгорнуть на південь.
4
Перед будівництвом односхилого парник а викопується яма глибиною близько 70 см., Яка наповнюється біопаливом. В якості біопалива добре підходить коров'ячий або кінський гній. Шар гною прикривають рогожами або соломою, а зверху засипають товстим шаром хорошою городньої землі. Стінки парник а роблять з трохи піднятих дощок, щоб земля не висипалася чрез край. На опори з дерев'яних брусів встановлюють рами, в нижньому краї яких прорізають отвори для стоку дощової води. Віконні рами особливо зручні тим, що завдяки відкривається стулка хлопці легко провітрювати по мірі необхідності.
5
Дугоподібні парник і роблять за допомогою напівкруглих пластмасових або металевих дуг і натягнутою на них поліетиленової плівки. Парникові дуги можна придбати або в квітковому магазині, або виготовити самостійно з гімнастичних обручів (хулахуп), розрізавши їх навпіл. Парник встановлюється над заздалегідь підготовленої грядою, наповненою сумішшю садової землі і перегною, покладених на шар перепрілого гною. Кінці дуг заглиблюються в землю, до них за допомогою зав'язок прив'язується плівка. Краї плівки можна закріпити так само за допомогою кругляків або цеглин. Для роботи в парник е або провітрюванні плівку отгибают, а потім повертають на місце. Такий тип парник а особливо зручний своєю динамічністю - його легко переносити з місця на місце по мірі зносу ґрунту.
Зверніть увагу
Взагалі робота будь теплиці заснована на принципі парника: сонячне тепло проникає крізь скло або плівку, акумулюється там і створює сприятливі умови для росту рослин. При запитах в Інтернеті «Як побудувати теплицю своїми руками" або "як побудувати теплицю» пошуковики видають принципові схеми. При цьому зовсім не враховується, а що ж людина збирається вирощувати в цій самій теплиці.
Корисна порада
Теплиці і парники. Дуже багато садівників останнім часом розміщують на ділянці теплицю. Використовують її або для вирощування розсади, або для одержання ранніх урожаїв овочів. Для теплиць розроблені типові проекти. Можна побудувати теплицю з обігрівом і в ній вирощувати квіти й овочі навіть взимку. Для цього в теплиці встановлюють піч, прокладають труби. Природно, споруджувати теплицю треба з більшою ретельністю: чи не ...