Як зробити альпійську гірку в квартирі.

Альпійська гірка - прекрасне творіння, яке здатне прикрасити собою не тільки присадибну ділянку, а й міську квартиру. Якщо добре попрацювати над її створенням, вона стане вельми оригінальною прикрасою інтер'єру.
Якщо вам хочеться, щоб інтер'єр вашої квартири був оригінальним і ні на що не схожим, спробуйте влаштувати будинку альпійську гірку. Це цілком здійсненно, і навіть невелика площа квартири не буде перешкодою. Основна відмінність від влаштованої в саду композиції полягає в тому, що отводящую систему треба продумувати по-іншому. В буквальному сенсі альпійська гірка, влаштована в квартирі, являє собою декоровану підставку для квітів.

З чого почати облаштування гірки

Так само, як і на присадибній ділянці, починати створення гірки треба з того, що визначається місце для неї і на папері проектується її майбутній зовнішній вигляд. Якщо розміри житла дозволяють розташовувати гірку як завгодно, вибирати треба місце з гарним освітленням, але рослинам не повинно бути там надто жарко або сухо. Квіти в гірку можна посадити які завгодно, треба лише стежити, щоб умови обраного місця не пішли рослинам на шкоду. Найкраще створення в квартирі альпійської гірки поєднати з проведенням ремонту. Але якщо його не передбачається в найближчому майбутньому, можна провести всі роботи з мінімальним безладом. Все має бути добре організовано. Для початку готуємо інструменти для роботи і складові майбутньої композиції. Це можуть бути: - ємності для квітів, водойми; - камені - елементи ландшафтного дизайну; - кольорова галька, декоративні камінчики - для прикраси ґрунту; - шматок поліетилену - він укладається на підлогу в підставу гірки в якості ізоляційного матеріалу; - пінопласт, клей, монтажна піна.
Залежно від фантазії можна використовувати й інші елементи.

Створення альпійської гірки

На підлозі розстеляється шматок поліетилену, на який викладаються камені для створення контура підстави. Їх треба постаратися розташувати максимально естественно.В середині контура, на місці, де заплановано створення наступного ярусу, розташовують цеглини, піддони, форми для квіткових горщиків. Якщо планується створення штучної водойми, найлогічніше влаштувати його на першому рівні конструкції. Утворені зазори, вільні ділянки перекладаються пінопластом і задуваються монтажною піною. Створюючи альпійську гірку, знадобиться витримувати певні терміни - використовувані будматеріали повинні підсихати. Потім витягують всі форми з отворів під горщики, а там, де необхідно, обрізають піну. Ємності для квітів заповнюють дренажем, поживним субстратом. Цією почвосмесью можна також задекорувати монтажну піну.
Кожен з наступних ярусів конструкції влаштовується за принципом нижнього.
Коли конструкція повністю готова, пора нарешті висаджувати рослини. Після цього альпінарій прикрашається як душі завгодно - можна використовувати красиві камінці і мушлі, глиняні судини і принесені з лісу гілки і корчі незвичайної форми.