Як отримати список файлів. в тотал командора вивести список файлів.

Дуже часто виникає потреба отримати у вигляді окремого текстового файлу список наявних у вас файлів, що зберігаються на ціфіровом носії. Друкувати його вручну, постійно поглядаючи у вікно менеджера файлів, погодьтеся, дуже втомлює і непродуктивно. Скориставшись даною інструкцією, можна швидко отримати список потрібних вам файлів у вигляді текстового документа.
Вам знадобиться
  • - Набір файлів, список яких треба скласти.
  • - Встановлена на комп'ютері безкоштовна або ліцензійна версія Total Commander.
Інструкція
1
Скопіюйте всі файли, список яких вам потрібно отримати, в одну папку. Відкрийте вікно програми Total Commander, яка, по суті, є файлів им менеджером з великим набором функцій. Зайдіть в будь-якому з вікон програми в папку, яка містить потрібні вам файли.
2
У вікні програми відіб'ються файли, що містяться в папці. Для створення списку файлів спочатку виділіть всі файли цієї папки за допомогою переліку «Виділення» і функції з нього «Виділити все», або за допомогою поєднання клавіш Ctrl + Num.
3
Тепер виберіть в меню програми список «Вид» і виберіть у ньому функцію «Короткий» або встановіть її за допомогою поєднання клавіш Ctrl + F1. В результаті список файлів відобразиться в активному вікні програми у вигляді назви файлу з його розширенням.
4
Зайдіть в список «Інструменти» і виберіть у ньому функцію «Зберегти вміст всіх колонок в файл». При цьому ви помітите, що в списку буде запропоновані два види кодувань тексту потрібного вам списку. Виберіть підходящу для вас кодування.
5
У випадаючому вікні меню виберіть шлях збереження та заповніть віконце імені файлу списку. Розширення файлу буде присвоєно автоматично * .txt. Це звичайний формат текстового файлу, який відкривається безліччю текстових редакторів.
6
Перевірте вміст створеного вами файлу. Він повинен містити імена всіх файлів папки з розширеннями. Тепер ви можете редагувати список , роздруковувати його, тобто виробляти всі звичні операції зі звичайними текстовими документами.
Зверніть увагу
Якщо вам потрібна додаткова інформація по кожному з файлів, то в кроці 3 слід вибрати функцію «Докладний», тоді при збереженні списку крім імені та розширення буде збережена інформація про розмір і дату створення файлу.
Корисна порада
Існує маса інших програмних засобів, наприклад, DirList, за допомогою яких можна також створювати списки файлів у вигляді текстового документа.
Зберігання файлів на вінчестері комп'ютера зазвичай здійснюється в організованому вигляді: мається коренева директорія, в якій знаходяться папки з різними назвами, а в них інші папки та файли. Таку систему легко уявити у вигляді дерева, що розкривається від кореня. В деяких ситуаціях корисно мати повний список файлів і каталогів будь-якої директорії або розділу жорсткого диска.
Вам знадобиться
  • - програма Total Commander.
Інструкція
1
Запустіть програму Total Commander за допомогою ярлика на робочому столі. Якщо у вас немає даного диспетчера файлів, завантажте програму з інтернету і встановіть в операційну систему комп'ютера. Знайти дану програму ви можете на сайті wincmd.ru. Намагайтеся інсталювати програму в системний каталог локального диска «С». За допомогою даної програми можна переглядати практично всі файли і папки, які маються на операційній системі комп'ютера, незважаючи на те, що вони можуть бути прихованими.
2
Виділіть директорію, яку потрібно розгорнути у вигляді повного списку вмісту. Натисніть на пункт меню «Файли» лівою кнопкою миші і наведіть курсор на пункт «Друк», щоб вивести підпункти. Виберіть «Список файлів з підкаталогами" і клацніть по ньому лівою кнопкою миші. Відкриється діалогове вікно параметрів. Вкажіть рівень вкладеності (значення «-1» означатиме вивести всі підкаталоги). В нижньому рядку можна вказати розширення файлів, які слід відібрати для виведення в список. Вкажіть такі, якщо це необхідно.
3
Після натискання на кнопку «Ок» з'явиться вікно з текстовим файлом, готовим до друку. У рядках даного документа буде представлено всі файли і підкаталоги заданої директорії. Натисніть на "Друк", щоб вивести документ на папір, або виберіть Microsoft Document Writer, щоб сформувати файл. Дана функція програми Total Commander може описати каталоги будь-якої глибини вкладення і сформувати в список будь-які типи файлів. Даний алгоритм можна написати і вручну, використовуючи мову програмування, і оператор рекурсії.