Як посадити каштан. вирощування каштана в Яку грунт висаджувати саджанці.

Хто хоч раз бачив квітучий каштан, не забуде це видовище ніколи. Пишна крона по весні буквально спалахує безліччю білих свічок. До того ж, і квіти каштана, і його плоди мають лікувальні властивості, тому так зрозуміло бажання багатьох людей виростити каштан у себе під вікном.
Інструкція
1
Найпростіше висадити в грунт вже готовий саджанець. Врахуйте, що каштану потрібно досить великий простір для формування красивої розкидистої крони. У зв'язку з цим залишайте для кожного дерева як мінімум 5 метрів вільної площі навколо нього. Добре, якщо місце виявиться сонячним, а й легка півтінь каштану теж цілком підійде.
2
Викопайте яму у вигляді куба зі стороною 50-60 см. Приготуйте субстрат, змішавши землю з перегноєм і 0,5 кг доломітового борошна. Чи не заглубляйте прикорневую шийку, а з урахуванням майбутнього осідання грунту кличте посадкову лунку сантиметрів на 10-15. Полийте саджанець великою кількістю води, встановіть навколо нього підтримуючі підпори, поки коренева система каштана не зміцніє, щоб протистояти поривам вітру.
3
Люди, охочі виростити каштан з горіха, найчастіше зазнають невдачі. Вони збирають горіхи, приносять додому, всіляко намагаються їх обробляти чи пророщувати. Каштани або не сходять взагалі, або гинуть на дуже ранній стадії. У той же самий час навколо дорослого дерева часто можна помітити молоду поросль, буйно що йде в зростання без жодних хитрощів.
4
Подив невдачливих садівників зрозуміло, але їм варто визнати, що вони перемудрили. Насінню каштана вимагається довга, від 2 до 5 місяців, витримка у вологому і холодному середовищі. Тому просто залиште горіхи зимувати на вулиці. При цьому не потрібно закопувати їх в грунт, просто зробіть невелике заглиблення в землі, покладіть в нього горіх, присипте опалим листям, деревною стружкою і іншим осіннім сміттям. Забудьте на час про каштані, а навесні він сам проросте в належний йому час.
5
Якщо ж ви хочете проростити привезений вам звідкись горіх, загорніть його у вологу марлю і покладіть в дверцята холодильника до проростання. Після чого паросток каштана можна перенести в грунт. Проте шанси на його виживання не перевищуватимуть 50%.
Корисна порада
Щоб виростити їстівні каштани, саджанець після його зміцнення потрібно буде прищепити.
Каштаном необхідне сонячне світло тільки кілька годин на день. При сильному вітрі тонкий ствол карликового каштана може зламатися, тому його слід підв'язати, щоб уникнути пошкоджень. Навіть у молодому віці рослина не боїться низьких температур, тому виростити каштан можна і в відкритому грунте.Каштан воліє піщані і піщано-суглинисті ґрунти з рН 5,5-6,5. Сухий грунт - ідеальні умови для його росту. Насичені вологою, глинисті і лужні грунту для каштана не прийнятні.

Перед посадкою рослини восени слід підготувати грунт, прибравши всі багаторічні бур'яни. Для добрива можна використовувати перегнилий гній або компост в пропорції: на 1 кв. м 10 літрів. В викопану велику яму потрібно помістити однорічний або дворічний саджанець каштану. Для підв'язки краще використовувати кол, який потрібно вбити в землю, щоб його частина над грунтом становила 2 метра. Висаджувати дерево слід на ту ж глибинно, на якій каштан ріс в розпліднику. Перед посадкою бажано розправити його коріння. Потім дерево потрібно ретельно увлажніть.Вносіть добрива необхідно кожні 3-4 роки, в весняний період або в кінці зими. В якості добрива можна взяти органічний компост, в якому міститися всі необхідні поживні речовини для каштана, здатні також поліпшити структуру почви.Как правило, поливають тільки кімнатні каштани, дерева, що ростуть у відкритому грунті, мають потужну розвинуту кореневу систему, з якої каштан отримує всю необхідну вологу. Варто уникати приватних поливів, грунт повинен просохнути протягом пари днів між поливами. Як правило, переважний глибокий полив ґрунту (одне або два відра води) через кожні чотири або п'ять тижнів. У перший рік росту, в літній період, коли бічні пагони виростуть на 25-30 см в довжину, їх потрібно на половину обрізати. Верхні бічні пагони, що виросли в кінці літа, можна не прибирати. У весняний період укорочені гілки необхідно обрізати. Процедуру потрібно повторювати щороку, поки дерево не досягне бажаної висоти, після чого можна залишити 4-5 бічних гілок для освіти гілок першого порядку. Якщо ви хочете виростити каштан з низьким стовбуром, вибір основних гілок варто виконати раніше. Після того як штамб будуть сформований, проводити обрізку не треба, а в разі загущення крони можна обрізати тільки тонкі ветві.Как правило, каштан не схильний до різних захворювань. Якщо на листках з'являться плями, їх слід обробити бордоською рідиною.