Як відключити мозок.

Людство завжди прагнуло взяти під контроль роботу свого розуму. Різні види медитації, аутогенне тренування і тому подібні практики спрямовані на те, щоб свідомо керувати психічними процесами, що відбуваються в звичайному стані без участі свідомого контролю. Головне в цій справі - не перестаратися і не завдати собі шкоди.
Інструкція
1
Чи можна відключити якісь функції мозку з метою більш повного використання його можливостей? Роботи зарубіжних дослідників показують, що нерідко відключення мозку може відбуватися довільно, без безпосереднього контролю з боку людини. Наскільки це небезпечно?
2
Так, встановлено, що гіпнодепрівація, іншими словами, позбавлення сну навіть протягом однієї доби може привести до нестабільної роботи мозку . З мозком відбувається приблизно те ж саме, що і при падінні напруги в електричній мережі. Будучи схильний зупинкам, мозок при позбавленні людини сну може неконтрольовано переходити від короткочасних провалів в стан сну і назад до активного дня.
3
За словами Девіда Дінджеса, співробітника медичного факультету університету Пенсільванії, картина діяльності мозку при позбавленні сну свідчить про те, що людина нібито практично в один і той же час спить і не спить. Перемикання від одного стану свідомості до іншого відбувається надзвичайно швидко.
4
Дослідник проводить таку аналогію: припустимо, ви перебуваєте в приміщенні і переглядаєте захоплюючий фільм при запаленому освітленні. Якщо мозок працює стабільно, то світло горить постійно. Мозок людини, позбавленого на тривалий час сну, працює так, ніби освітлення раптово гасне.
5
Наведені дослідження привели вчених до висновку, що позбавлення сну призводить до чергування періодів нормального функціонування мозку і непередбачуваних прогалин. У якісь моменти відключаються такі функції як увага і зорове сприйняття.
6
Одне з досліджень включало в себе сканування мозку дорослих людей, що виконували послідовність з простих завдань на підтримку стійкого зорового уваги. Заміри проводились як у стані, коли піддослідні були добре відпочивши (виспавшись), так і в стані позбавлення нічного сну. Застосовувався метод магнітно-резонансної томографії, що дозволяє вимірювати картину кровотоку в різних відділах головного мозку .
7
В експерименті виявилися суттєві припинення надходження крові в окремі області мозку . Це, мабуть, вказує на відключення певних функціональних зон, тобто на системні збої в роботі мозку . Подібні зміни, однак, жодного разу не мали місця, коли випробовувані перед експериментом добре висипалися.
8
Наведені дослідження наочно демонструють, що свідоме чи вимушене позбавлення себе сну може привести до небажаних наслідків, а кажучи просто, відключити мозок. Такий стан може стати причиною неприємностей і аварійних ситуацій, якщо діяльність людини пов'язана з управлінням технічними засобами. Так, відключення уваги та зорового аналізатора на кілька секунд у водія автотранспорту може призвести до дорожньо-транспортної пригоди.