Як розрахувати відсоток за договором позики. розрахувати неустойку по займуонлайн.

Займ є оплатній угодою, і законодавством передбачено не лише його повернення, а й стягнення відсотків . Позикодавець має право на одержання від позичальника відсотків на суму позики в розмірах і в порядку, визначених договором. При відсутності в договорі умови про розмір відсотків їх розмір визначається існуючої в місці проживання позикодавця, а якщо позикодавцем є юридична особа, в місці його перебування ставкою банківського відсотка (ставкою рефінансування) на день сплати позичальником суми боргу або його відповідної частини (стаття 809 Цивільного кодексу Російської Федерації).
Інструкція
1
Розрахунок відсотків за ставкою рефінансування проводиться за такою формулою: Береться сума позики. Вона встановлена договором.
2
Суму позики ділимо на кількість днів у году.Согласно пункту 2 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ і Пленумі Вищого Арбітражного Суду РФ від 8 жовтня 1998 року № 13/14 «Про практику застосування положень Цивільного Кодексу РФ про відсотки за користування чужими грошовими коштами »кількість днів визначаємо як 360.
3
Множимо отриману суму на кількість днів позики .Кількість днів розраховується з моменту укладення договору позики, або іншого моменту, передбаченого договором або законом (наприклад, з моменту прострочення повернення суми позики) і до дня фактичного повернення суми позики, або до дня подачі заяви до суду. У разі розгляду справи в суді відсотки по договором позики будуть розраховані на день винесення рішення суду. Але й після винесення суду ви можете розрахувати відсотки з моменту винесення рішення і до моменту фактичної сплати і також стягнути їх.
4
Множимо число, що вийшло на відсоток ставки рефінансування, встановленого Центробанком на момент твори расчетов.Ставку рефінансування можна знайти на офіційному сайті Центрального банку Росії.
5
Отримана сума і буде сумою відсотків по договором позики.
6
Наведемо приклад: Сума позики - 50000 рублей.Колічество днів позики 50.Возьмем ставку - 8% .Розрахунок буде виглядати наступним чином: 50 000 (рублів)/360 (днів у році) х 50 (днів позики) х 8% (ставка рефінансування) = 555 рублів 55 коп. (сума відсотків ).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=snKpEPdkQ80