Як використовувати куркуму в кулінарії.

Мелена куркума - основа приправ в багатьох кулінарних культурах. Її можна купити в готовому вигляді практично в будь-якому продовольчому магазині або бакалії. Куркума відноситься до сімейства імбиру. Коли її збирають, на вигляд вона нагадує імбирний корінь.

Вона володіє гірким пікантним смаком, який зустрічається в багатьох східно-індійських блюдах, а також в західно-індійських гострих пастах і каррі. Куркума має яскраво-оранжевий колір, який при висушуванні перетворюється на золотисто-жовтий. Куркума також відома як індійський шафран.

1. Мелену куркуму додають в масалу (суміш індійських спецій) для додання аромату страв. Куркума додається в порошок каррі і пасту каррі, як і імбир, перець, кмин і коріандр. Куркума і інші спеції сушаться зверху печі, після чого перемелюють і додаються в масалу.

2. Куркумою приправляють страви з курки. Куркума додає теплий пряний смак курячому м'ясу. Використовуйте тільки її або в поєднанні з іншими спеціями для натирання курки або в якості добавки до підливі. Готова курка матиме апетитний золотисто-жовтий колір.

3. Мелена куркума використовується в овочевих блюдах або з бобами і сочевицею для поліпшення смаку і надання кольору. Вона добре підходить до страв з картоплі і цвітної капусти. Куркума також додає пряний смак овочевому каррі.

4. Для рецептів з шафраном або сушеної гірчицею можна використовувати куркуму. Вона має більш м'який смак, ніж ці спеції, але надає страві той же жовтий колір. На основі куркуми готують американську гірчицю.

5. Свіжа куркума використовується в соусах і бульйонах для супу. Свіжа куркума підготовляється до використання так само, як корінь імбиру: потрібно очистити від шкірки і натерти яскраво-помаранчеву м'якоть. У свіжої куркуми більш тонкий смак, ніж у сушеної.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BZFplkmkoCM