Як прищеплювати мандарини. щеплення кімнатного мандарина.

Як і багато цитрусові, мандарини прекрасно ростуть в кімнатних умовах. Однак для отримання плодів їх необхідно своєчасно прищеплювати. Природним шляхом кімнатні мандарини починають давати перші плоди на 6-8 рік свого зростання, щеплення не тільки дозволяє прискорити плодоношення до 2-4 років, але і помітно покращує якість самих фруктів.
Вам знадобиться
  • прищепа (нирка з черешком листа від культурної рослини), підщепу (саджанець манадаріна або іншого цитрусового), окуліровочний ніж, еластична стрічка, садовий вар, поліетиленова плівка для міні-теплиці
Інструкція
1
Проводити щеплення найкраще в квітні-початку травня, коли в корі рослини настає період активного сокоруху. В цей час кора буде легко відділятися від деревини і прищепа легше приживеться в нових умовах. Також можна прищеплювати мандарини в серпні, коли рослина повно сил після літа.
2
Щеплення мандаринів найкраще робити на сіянці інших цитрусових: лимона, апельсина або помаранчі. Але так само успішною буде ця процедура при щепленні культурного рослини на саджанець самого мандарина. Важливо тільки, щоб щеплення проводилася акуратно, швидко, в умовах чистоти. Тоді рослина легко адаптується до цього впливу.
3
Перш ніж починати щеплення, необхідно підготувати всі необхідні матеріали: прищепа з добре визріли деревиною, щепа, взятий від культурного плодоносного рослини, садовий вар, еластичну стрічку, окуліровочний ніж. Найбільш поширеним і зручним є спосіб щеплення окуліруванням, інакше кажучи «вічком», при якому на підщепу пересаджують пророслу нирку з листовим держаком від культурної рослини.
4
Щеплення має проводитись швидко та акуратно, щоб не пошкодити деревину саджанця. На висоті приблизно в 7 см від ґрунту стволик підщепи протирають від пилу і бруду, потім дуже гострим, чистим ножем надрізають кору у вигляді літери «Т» таким чином, щоб не зачепити деревину. Розмір надрізу становить близько 1 см. По горизонталі і приблизно 2,5 см. У висоту. Кінчиком ножа кору обережно відгинають в сторони і в утворену пазуху вставляють «вічко», притримуючи його за збережений черешок листа.
5
Вставлений зріз з ниркою знову прикривають куточками кори підщепи, добре розгладжуючи і притискаючи для більш тісного контакту. Потім місце щеплення змащують садовим варом для якнайшвидшого загоєння ранки і замотують еластичною стрічкою, залишаючи тільки виступаючий черешок з листом. Прищеплене рослина поміщають в тимчасову міні-тепличку, яку можна зробити з великого пластикового пакета або поліетиленової плівки. Такий міні-парник створить комфортні умови для деревця і посприяє кращому приживанню прищепи.
6
Судити про успіх проведеної щеплення треба станом черешка листа - якщо щось пішло не правильно, він почорніє і присохне до щитка. Але зазвичай пересаджена нирка благополучно приживається через 2-3 тижні. На це вказує пожовклий і легко отделяющийся черешок листа. Для кращої акліматизації щепленого рослини до кімнатних умов тепличку необхідно періодично відкривати, поступово збільшуючи час провітрювання. Після остаточного приживання і проростання нирки, щільну обмотку послаблюють, а потім і взагалі знімають.
7
Коли з прищепленої бруньки починає рости молодий пагін (приблизно через три тижні після щеплення), стовбур підщепи обрізають навскіс на висоті близько 5 мм. над підставою втечі і обробляють зріз садовим варом. Щоб молодий пагін ріс вертикально і сформував правильну крону, його прив'язують до палички, встановленої в горщик.
Мандарин - вічнозелене дерево, в кімнатних умовах виростає до 0,5? 1,5 метрів. Вирощується як декоративна і плодова рослина. При правильному догляді дає непоганий урожай смачних корисних плодів.
Інструкція
1
Мандарин має блискучі темно-зелене листя, цвіте довго і рясно, виглядає декоративно. Квітки дрібні білі, дуже ароматні, самозапильних. У кімнатному квітникарстві поширені карликові сорти мандаринів групи Васі, але можна виростити і з кісточки плоду, купленого в магазині. В цьому випадку плодоношення доведеться чекати довго. Прискорити цей процес допоможе щеплення. Навесні, коли активується ріст, візьміть нирку у плодоносному рослини, зробіть Т-подібний розріз на стеблі підщепи та вставте в нього нирку, примотати ізолентою на той час, поки не приживеться. Прищеплене рослина починає плодоносити на другий? Третій рік, плоди дозрівають в кінці року. Крону треба формувати, прищипувати верхівки гілочок.
2
Молоде рослина пересаджують щорічно, дорослий, 6-8-річний мандарин? раз в два? три роки. Робити це краще ранньою весною, до початку цвітіння. При пересадці візьміть квітковий горщик більшого розміру, ніж попередній, на дно покладіть дрібні камінчики, шматочки пластика, деревне вугілля - деревце для гарного зростання потребує дренажі. Заповніть посуд на 1/3 грунтом, що складається з піску, дерну, листової землі, перегною у співвідношенні 1: 1: 2: 1. Грунт має бути добре зволоженою, плисти, щоб заповнити всі порожнечі. Вийміть обережно дерево разом з грудкою землі, поставте в новий горщик, заповніть обсяг залишилися грунтом, не заглиблюючи кореневу шийку. Пересаженное рослина полийте розчином марганцівки або стимулятором росту і поставте на освітлене місце.
3
Мандарин вимогливий до світла і тепла, найкраще місце для нього - південне вікно. В зимовий період брак світла пригнічує рослину, потрібна додаткова підсвітка. Сприятлива температура для цвітіння +18 градусів, але і 30-градусна спека йому не страшна. Щоб забезпечити спокій, держите дерево в зимовий період при +10 +12 градусах. Неодмінна умова гарного росту - регулярні поливи і обприскування, рослина засуху погано переносить, можуть опадати квіти і листя. В літній час виносьте на вулицю, балкон, робіть мандарину душ. Воду для поливу з? Під крана відстоюйте. Взимку не допускайте перезволоження грунту, це призведе до загнивання коренів.
4
Нормальний розвиток і плодоношення неможливо без мінеральних і органічних підгодівлі. Використовуйте рідкі комплексні добрива для кімнатних квітів, містять азот, калій, фосфор. З березня по вересень удобрюйте мандарин щотижня. В холодну пору року підгодівлі не потрібні.