Як зробити паперову модель. Як зробити картонну модель літака.

В умілих руках навіть звичайний аркуш паперу може перетворитися на привабливу саморобку. Кілька хвилин, і ваших руках виявиться модель кораблика, симпатична шапочка для ляльки, об'ємний кульку або пістолет. А хіба не заманливо навчити аркуш паперу літати? Вирішено - робимо паперову модель літака.
Інструкція
1
Для виготовлення моделі літака візьміть стандартний аркуш паперу формату А4. Невелика хитрість - краще вибрати лист з глянцевою, а не шорсткою поверхнею, це поліпшить льотні якості літачка. Підійде і звичайний зошита листок.
2
Обраний вами лист складіть рівно навпіл уздовж по довгій стороні. По лінії згину проведіть з невеликим зусиллям пальцями або лінійкою для того, щоб підсилити лінію згину.
3
Розправте зігнутий лист. Два верхніх кута зігніть усередину листа до лінії початкового згину. Одна частина листа у вас перетворилася в трикутник. Цей трикутник тепер надолужити зігнути всередину.
4
Загніть кути получившегося прямокутника ще раз до середньої лінії згину, але не впритул один до одного, а так, щоб залишився невеликий трикутник, що нагадує язичок.
5
Цей шматочок відігніть у зворотний бік, щоб він фіксував два попередніх відігнутих елемента. Тепер зігніть вийшла конструкцію навпіл по лінії самого першого згину.
6
Далі потрібно по черзі відігнути майбутні крила. Зафіксуйте згини, провівши по них пальцями або лінійкою. Розправте крила таким чином, щоб вони розташовувалися під прямим кутом до фюзеляжу або навіть дивилися трохи вгору. Модель літака готова до польотів.
7
Випробуйте модель в польоті і при необхідності внесіть в конструкцію мінімальні корективи. Обважнювати ніс літачка можна, якщо трикутник на носі відігнути всередину. Відгинаючи задню кромку крил, можна навчити модель виконувати «мертву петлю» або заходити на гарний широкий круговий політ.
8
Якщо ви проявите трохи фантазії, то можете розфарбувати літак у відповідності зі своїми уявленнями про його державну приналежність.
9
Таку літаючу модель літака з паперу при бажанні за пару хвилин зможе змайструвати навіть молодший школяр. Річ копійчана, але може викликати море позитивних емоцій.
Корисна порада
Додатковий джерело: «Сто затій двох друзів. Приятелі-винахідники », В. Головін, 1966.