Як розмовляти в грі.

Ігровий світ створюють самі учасники. Він зазвичай обмежений у часі і просторі і населений різними персонажами. Персонажі рольових ігор постійно взаємодіють один з одним. Гравці повинні розмовляти так, щоб всім було ясно, що він зображує персонажа, а не себе самого. Не має значення, чи йде мова про грі живого дії або про онлайн. Просто в грі живого дії більше можливостей для творчості, в тому числі і для «сценічної мови».
Інструкція
1
Вийдіть у двір і поспостерігайте за граючими в сюжетно-рольову гру дітьми. Вони інстинктивно все роблять правильно. Ігровий світ має у них чіткі межі. Ось малюк зображує продавця або космонавта, він намагається говорити голосом і інтонаціями свого персонажа - так, як він собі його представляє. Продавця він бачив насправді, краще може його собі уявити, тому й образ виходить точніше. Але от дитину покликали додому - і він моментально став самим собою, і каже вже іншим голосом і з іншими інтонаціями.
2
Вивчіть сюжет гри. Зазвичай його розробляє майстер, який і визначає основні сюжетні лінії і основні вимоги до персонажів. Якщо це гра за літературним твором, ваша задача дещо спрощується. Книгу треба спершу прочитати, звертаючи особливу увагу на деталі, пов'язані з вашим персонажем. Хто він? Які слова вживає? Який у нього характер? З якими інтонаціями може говорити така людина?
3
Збираючись брати участь в історичній грі , як слід вивчіть епоху. До якого шару суспільства належить ваш персонаж? Які норми етикету були прийняті в цей час в цьому колі? Як ваш персонаж розмовляв з рівними собі, з королем, з селянами? Як він поводився, потрапивши в несподівану ситуацію, яких в грі може бути дуже багато? Продумати ці моменти необхідно і для гри живого дії, і для онлайн-ігри.
4
Незнайомі слова, якщо такі попалися, краще вивчити заздалегідь. Це можуть бути назви населених пунктів, зброю, побутові предмети, а в онлайн- грі - ще й спеціальна термінологія, прийнята між досвідченими гравцями. Звичайно, можна її засвоїти і в процесі, але тоді буде важче одразу вписатися в ігровий світ.
5
Спробуйте уявити себе персонажем і вимовити кілька фраз перед дзеркалом. Звичайно, відразу увійти в роль у вас може і не вийти, бо потрібен відповідний настрій, який зазвичай створюють всі гравці разом. Але все одно продумайте слова і інтонації.
6
Під час самої гри намагайтеся весь час говорити так, як повинен говорити персонаж. Якщо ви станете вживати свої звичайні слова і розмовляти зі звичайною інтонацією, це означатиме, що ви вийшли з гри. Не губіться, навіть якщо трапилося щось несподіване. Випадковість може бути й задумкою майстра.
7
Не дивуйтеся, якщо ваша лексика в грі буде зовсім не такий, як звичайно. Так і має бути. Але не варто продовжувати говорити в звичайному житті так, як це робить ваш ігровий персонаж. Оточуючі вас можуть і не зрозуміти.
Зверніть увагу
Помітивши, що хтось із гравців збився, постарайтеся повернути діалог у потрібне русло. Не прагніть відразу змінити сюжет, це робить майстер. Однак якщо ви бачите, що гра зайшла в тупик, а майстер упустив момент - можете спробувати. Зорієнтуйтеся, що б у такій ситуації зробив ваш персонаж.
Корисна порада
Краще, якщо першою грою живого дії, в якій ви берете участь, буде театралізація. Там більш жорстко задані кордону дії всіх персонажів.