Як зробити проводку в квартирі.

Ремонт в квартирі - завжди клопітка заняття. Особливо це стосується робіт по монтажу електричної проводки. Одним знанням фізики тут не обійтися, знадобляться навички роботи з інструментом і знання деяких хитрощів.
Інструкція
1
Головне в ремонті проводки - дотримання правил безпеки і гранична обережність. Варто помилитися в з'єднанні проводів, і неминуче коротке замикання. Добре ще, якщо в своїй квартирі , а то ж можна залишити без електрики весь під'їзд.
2
Для початку слід визначитися, чи так уже необхідно міняти електро проводку. В квартирах зі старою проводкою основна проблема не в зносі алюмінієвих струмоведучих жил, а в ізоляції або оплетке, яка іноді може прийти в непридатність. Оголення проводів в більшості випадків і призводить до короткого замикання. Тому краще рішення в даній ситуації - заміна алюмінієвої проводки на мідну.
3
Якщо обплетення проводів сохранна і не зношена, то можна обмежитися мінімумом електротехнічних робіт, тобто просто поміняти вимикачі та розетки на більш нові та сучасні. Таке рішення годиться для випадку, коли ви плануєте обмежитися поверхневим ремонтом в квартирі .
4
Якщо ж мова йде про капітальний перебудові житла з наступним сучасним євроремонтом, то доцільна повна заміна проводки на мідну. Враховуйте, що таке рішення може влетіти вам в копієчку.
5
З чого почати заміну електричної проводки? Для початку продумайте, які електроприлади прилади і де саме у вас будуть стояти. Від цього залежатиме кількість розеток і вимикачів, необхідних для монтажу. Пам'ятайте про безпеку та зручність у використанні кінцевих пристроїв.
6
Коли ви визначитеся з цими моментами, сміливо складайте схему проводки. Поставтеся до цього етапу робіт уважно, щоб згодом вам не довелося розкривати обштукатурену стіну і прокладати додаткові дроти, не передбачені заздалегідь.
7
Перед безпосереднім монтажем проводки відключіть електрику на відповідному електрощиті. Не завадить табличка із застереженням про те, що включати рубильник заборонено.
8
Проводку переважніше прибрати в стіну і стелю. Для цього попередньо проробіть спеціальні жолобки перфоратором. Глибина жолобків повинна бути не менше двох сантиметрів. Ваше завдання - знайти гранично короткий шлях від вимикачів до розеток.
9
Використовуйте дроти в потрійній оплетке. При наявності в будинку заземлення знадобляться три дроти, якщо заземлення немає, то вистачить і двох. При розводці проводів дотримуйтесь особливої ретельність. Найкраще з'єднувати дроти за допомогою зварювання. Скріплені дроти необхідно надійно ізолювати.
10
Якщо вас чекає з'єднати разом мідний і алюмінієвий дроти, знадобиться спеціальний перехідник. Такі дроти не можна з'єднувати безпосередньо.
11
Якщо ж у вас є якісь сумніви у своїх здібностях, і ви невпевнено відчуваєте себе в ролі електрика, то зверніться за допомогою до професіоналів. В кінцевому підсумку це може вийти дешевше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rRME7g59Luk