Як посадити кедр. Як правильно садити кедр.

Деякі любителі природи можуть похвалитися тим, що на їх садовій ділянці росте справжній кедр . З декількох видів цих красивих хвойних дерев найбільш відомий ліванський кедр , зображений на державному прапорі Лівану. Будучи теплолюбною рослиною, кедр не в змозі перенести суворі кліматичні умови Росії. Так званий сибірський кедр насправді лише різновид кедр овой сосни. А чи можна виростити кедр овую сосну під своїм вікном?
Вам знадобиться
  • Калій марганцевокислий в розчині, торф, пісок, горішки кедрові, ящик з дерева
Інструкція
1
Виростити кедр на своїй присадибній ділянці вам цілком під силу. Головне - підібрати і правильно підготувати насіння.
2
В природі сибірський кедр може досягати досить значних розмірів - більше сорока метрів у висоту. Тривалість життя цих дерев перевищує триста років. Крона щільна, широка і володіє розкішним об'ємом. Кедрову сосну легко визначити по голкам, зібраним по п'ять штук в одному пучку.
3
Кращим місцем для росту кедр овой сосни буде злегка затінений ділянку. Суворих вимог до якості ґрунту немає. Слід мати на увазі, що кедр не терпить застою води, тому бажано, щоб грунт добре пропускала воду. А в іншому сибірські кедр ові сосни невибагливі, добре переносять суворі зимові умови.
4
Для висадки кедр овой сосни вам знадобляться кедр ові горішки. Придбати їх можна на ринку. Розжарені і облущенние горішки не годяться. Якісний матеріал володіє приємним запахом, не має ознак цвілі.
5
Семена слід протягом кількох годин потримати в розчині марганцевокислого калію для протруєння. Така обробка допоможе запобігти розвитку деяких захворювань.
6
На три доби замочіть горішки в воді. Міняти воду рекомендується щодня. Після цього воду треба злити і перемішати посадковий матеріал з торфом (згодиться і добре промитий пісок).
7
Приготовану таким чином суміш злегка зволожите, а потім помістіть в дерев'яний ящик. Для забезпечення припливу повітря з боків ящика попередньо проробіть дрібні отвори. Кожні три тижні насіння надолужити зволожувати. Для зберігання ящика підійде льох або звичайний холодильник.
8
Повноцінне визрівання горішків зажадає декількох місяців. Розвиток насіння добре проходить при підвищеній вологості і досить низьких температурах. Тому можете сіяти горішки вже перед початком зимового періоду прямо на підготовлену грядку.
9
Пам'ятайте, що кедр овая сосна не терпить свіжих органічних добрив, але непогано переносить пересадку. Наберіться терпіння, і ви зможете оцінити всю красу і принадність сибірської красуні. Практика показує, що сибірська кедр овая сосна відмінно приживається в усіх регіонах нашої країни, включаючи Підмосков'ї.