Як отримати гідроксид. отримання гидрооксид натрію в домашніх умовах.

Гідроксиди є сполуками речовин і гидроксогрупп OH. Вони застосовуються в багатьох областях промисловості та побуту. Електроліт в лужних акумуляторах і гашене вапно, якій фарбують стовбури дерев навесні - це гідроксиди. Незважаючи на гадану складність хімічних термінів і формул, отримати гідроксид можна в домашніх умовах. Це досить просто і цілком безпечно. Найпростіше отримати гідроксид натрію.
Вам знадобиться
  • Гидрокарбонат натрію (харчова сода), вода. Посуд для прожарювання. Газова гарелка. Скляний посуд для отримання розчину лугу. Скляна або сталева паличка, лопатка або ложка.
Інструкція
1
Роздобудьте гідрокарбонат натрію. По-суті, це звичайна харчова сода. Вона продається практично в будь-якому магазині.
2
Підготуйте посуд для прожарювання. Краще якщо це буде посуд з вогнетривкого скла або керамічний тигель. Можна також використовувати сталеві ємності. В крайньому випадку, підійде звичайна столова ложка або порожня консервна банка. Для посуду обов'язковий держатель, що виключає опік рук при її нагріванні.
3
Проведіть реакцію термічного розкладання гідрокарбонату натрію. Помістіть трохи гідрокарбонату натрію в посуд для прожарювання. Нагрівайте посуд на газовому пальнику. Можна виробляти нагрів на середньому вогні побутової газової плити - температура буде достатня. Про проходження реакції можна судити по деякому "кипінню" порошку в посуді через швидке виділення вуглекислого газу. Дочекайтеся проходження реакції. У посуді утворився оксид натрію.
4
Остудіть посуд з оксидом натрію до кімнатної температури. Просто переставте посуд на вогнетривку підставку, або вимкніть газовий пальник. Дочекайтеся повного охолодження.
5
Заповніть водою скляну ємність. Це повинна бути ємність з широкою горловиною. Можна використовувати звичайну скляну банку.
6
Отримайте гідроксид натрію у вигляді водного розчину. При постійному помішуванні всипте оксид натрію дрібними порціями в воду. Помішування виробляєте скляній або сталевий паличкою або лопаткою.
Зверніть увагу
Не використовуйте для прожарювання гідрокарбонату натрію пробірки. Через швидке проходження реакції термічного розкладання, частина речовини може бути викинута з пробірки під тиском що утворюється вуглекислого газу. Працюйте в рукавичках і захисних окулярах. Уникайте потрапляння оксиду натрію на шкіру тіла. Він прореагує з вологою шкіри з утворенням гідроксиду. Можливий опік. Уникайте попадання розчину гідроксиду натрію на шкіру з тієї ж причини.
Корисна порада
Для того щоб перевірити лужну реакцію отриманого розчину гідроксиду натрію, можна використовувати розчин фенолфталеїну. Таблетки фенолфталеина вільно продаються в аптеках. Розведіть таблетку в невеликій кількості етилового спирту, і ви отримаєте індикатор лужного стану середовища.
Залізо за поширеністю є другим металом в природі (після алюмінію). У вільному стані воно може зустрічатися тільки в метеоритах, які падають на Землю. Залізо відноситься до одних з найважливіших мікроелементів в організмі людини.
Вам знадобиться
  • сульфат двовалентного заліза, гідроксид калію, розчин соляної кислоти
Інструкція
1
Скористайтеся реакцією солі двовалентного заліза з лугом. З'єднайте сульфат двовалентного заліза і гідроксиду калію KOH. Утворюється сіро-зелений осад гідроксиду двовалентного заліза .
2
Додайте в суміш розчин соляної кислоти. Осад гідроксиду заліза розчиниться. Утворюється розчин хлориду (гідроксиду) заліза двухвалентного.Гідроксід заліза двовалентного застосовується для очищення стічних вод від миш'яку і використовується на підприємствах кольорової металургії і хімічної промисловості. Очищення відбувається за рахунок сорбенту, виготовленого на основі гідроксиду заліза (II) і перхлорвинила в співвідношенні 80% на 20% відповідно. Це дозволяє здійснити очистку стоків до рівня гранично-допустимої концентраціі.Препарати заліза , в остав яких входять солі або гідроксид заліза тривалентного, допомагають боротися організму людини із захворюванням залізодефіцитна анемія. Це не просто зниження рівня гемоглобіну, тобто нижче 120 г/л, а хвороба, яка зачіпає різні органи і системи організму, порушує деякі функції, имееет певні клінічні прояви і потребує лікування. Потреба в залозі зростає під час інтенсивного фізіологічного росту, як у перші місяці життя дитини, так і в підлітковому періоді. У жінок потреба в залозі особливо потрібна при менструаціях, в період вагітності, з розвитком ембріона і при лактації. Провідні медики РФ відзначають зростання залізодефіцитних анемією у дітей віком до одного року, підлітків і вагітних жінок.