Як отримати нітрат кальцію.

Нітрат кальцію, відомий також як кальцієва селітра, широко застосовується в різних областях промислового виробництва, а також в сільському господарстві як азотне добриво. Його виробництво ведеться в промислових масштабах і на промисловому обладнанні. Однак, отримати нітрат кальцію можна і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Азотна кислота. Карбонат кальцію. Скляна реторта. Посуд для випарювання соляного розчину. Газовий пальник або спиртівка.
Інструкція
1
Помістіть невелику кількість азотної кислоти в реторту. Кислота не повинна бути концентрованою. Якщо у вас є тільки концентрована азотна кислота, розбавте її. При постійному помішуванні вливайте в неї тонким струменем воду. Контролюйте температуру розчину.
2
Підготуйте карбонат кальцію. Візьміть крейду або вапняк і подрібніть його. Подрібнення може бути не дуже якісним.
3
Проведіть реакцію гасіння азотної кислоти карбонатом кальцію. Невеликими порціями всипте карбонат кальцію в розчин азотної кислоти. Буде виділятися достатньо велику кількість газу. Будьте обережні. Після додавання кожної дози карбонату кальцію чекайте повного проходження реакції і помішуйте розчин. При наявності в розчині не реагує твердого залишку карбонату кальцію, припиніть його подальше додавання. В реторті утворився розчин нітрату кальцію.
4
Відокремте розчин нітрату кальцію від Нерозчинний залишку карбонату кальцію. Відфільтруйте отриманий розчин, або акуратно злийте частина розчину в підходящу посуд.
5
випарьте розчин нітрату кальцію. Помістіть розчин в посуд для випарювання. Помістіть посуд над спиртівкою або газовим пальником. Випарюйте розчин на повільному вогні до отримання кристалічного нітрату кальцію.
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі з кислотою. Працюйте в рукавичках і захисних окулярах. Використовуйте тільки досить розбавлену азотну кислоту, щоб виключити занадто швидке проходження реакції.
Корисна порада
Зберігайте нітрат кальцію в герметично закритих ємностях. Він дуже гігроскопічний і швидко набирає вологу з повітря.