Як привчити кошеня ходити на лоток. Як привчити кота ходити в лоток.

Кішки від природи дуже охайні, тому привчання їх до лотка в дитячому віці не складає ніяких труднощів. Просто поясніть вашому вихованцеві, що таке лоток і для яких цілей його слід використовувати.
Інструкція
1
Щоб кошеня прийняв лоток , необхідно правильно його встановити. Намагайтеся вибрати затишне, приховане від сторонніх очей місце. З іншого боку місце це не повинно бути закритим, не лишайте малюка можливості потрапити в туалет в будь-який час дня і ночі без вашої допомоги. Ідеальним місцем може стати ванна кімната, але виходячи з можливостей своєї квартири.
2
Як тільки ви принесете кошеняти додому, відразу ж поставте його в лоток , погладьте пару раз, скажіть що-небудь ласкаве і дайте йому озирнутися, обнюхати новий для нього предмет.
3
Якщо ж ви привчаєте кошенят, народжених у вашому будинку, дочекайтеся 4 тижнів. У цьому віці кошенята починають вибиратися в перші самостійні подорожі по кімнаті. Не пропустіть цих прогулянок. Як тільки ви помітите, що кошеня зупинився і трохи напружився, беріть його і відразу ж пересаджуйте в стоїть неподалік лоток . Досить одного або двох разів, щоб у малюка виробився умовний рефлекс. Залиште лоток в кімнаті на тиждень-другий, поки кошенята НЕ підростуть настільки, щоб знаходити туалет там, де ви визначите йому постійне місце.
4
У разі маленькою або великий неприємності в недозволеному місці, покажіть кошеняті своє невдоволення, можете навіть насварити його, але ні в якому разі не карайте фізично. Дозволені максимум - стукніть його злегка вказівним пальцем по носі, видайте при цьому шиплячий звук. Саме так кішка-мати пояснює дітям, що ті зробили щось недозволене. Після чого візьміть провинився на руки, віднесіть у лоток , перейдіть на ласкавий тон.
5
Може трапитися так, що кошеняті не подобається сам лоток , наповнювач або запах миючого засобу, застосовуваного для дезінфекції котячого туалету. Спробуйте зрозуміти, в чому полягає причина неприйняття туалету. Іноді просто варто перестати мити його з хлоркою, як ситуація кардинально міняється і кошеня з видимим задоволенням починає користуватися лотком.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_citNUIpH1k
Корисна порада
Якщо кошеня зробив калюжу, ретельно вимийте підлогу, щоб знищити найменші сліди запаху. В іншому випадку кошеня так і вважатиме це місце свої туалетом.
Малюків потрібно всього вчити, що не становлять виняток і кошенята, які не знають, куди їм потрібно ходити в туалет. Трохи краще справи йдуть з підрощених тваринами, які прожили з мамою трохи довше, ніж їх побратими. Діти всьому вчаться у дорослих, так і тут, спостерігаючи за поведінкою і звичками мами, малюки роблять все аналогічно її діям. Але не засмучуйтеся, якщо ви побачили невелику калюжку на паласі, кошеня можна привчити ходити в туалет.
Інструкція
1
Купіть лоток і котячий наповнювач. Можете замінити наповнювач рваною папером. Надалі, коли кошеня навчиться ходити в лоток , стежте, щоб там завжди було сухо. Коти охайні тварини і в брудний лоток не підуть, та й запах у квартирі через рідкісну зміни котячого туалету стоятиме не з приємних.
2
Якщо ви помітили, що кошеня метушиться і шукає затишний куточок, віднесіть його в лоток і строго поясніть, що ходити в туалет треба сюди і нікуди більше. Думка, що тварини не розуміють людей, помилково. Насправді вони з легкістю вловлюють інтонацію і сенс сказаного. Якщо ви будете наблюдаеться за малюком і часто з ним розмовляти, ви в цьому переконаєтеся неодноразово.
3
Коли подія вже сталося і нічого виправити не можна, трохи посваріть пухнастого капосника і знову відправте його в лоток . Деякі люди рекомендують тикати носом в те місце, де сталася надзвичайна пригода, але це неправильно. Максимум, що потрібно зробити, це просто показати те, що він накоїв і куди наступного разу потрібно йти в туалет.
4
Періодично водите кошеня на екскурсію знайомитися з лотком, при будь-якій можливості нагадуйте малюкові, куди він повинен робити свої справи. Ну, а паласи доведеться перший час чистити, адже нічого з цим не зробити. Деякі кошенята вловлюють, що від них вимагається, з першого разу і проблем не виникає.
Корисна порада
Ніколи не сваріть кошеня занадто сильно, від цього він не зрозуміє швидше, що від нього вимагається. Будьте лагідні, але в теж час строгі.