Як отримати насіння.

Багато дачники рано чи пізно замислюються над тим, яким чином з вирощуваних культур можна отримати свої насіння . Існує поширена думка про те, що насіння , отримані власноруч, є екологічно чистими, адже їх не обробляють хімічними добавками, яким піддаються насіння на заводах.
Вам знадобиться
  • Присадибна ділянка, овочі або рослини, з яких ви хочете отримати насіння.
Інструкція
1
Відберіть здорові плоди, з яких ви хочете отримати насіння . Для кожного виду існує свій спосіб отримання насіння.
2
Для одержання насіння з помідорів відберіть стиглі, здорові плоди, дістаньте з них насіння і помістіть на 2-4 діб в стакан для бродіння, без додавання води. Після декількох днів насіння промийте водою і висушіть.
3
Морква, капуста і буряк дають насіння на другий рік життя. Візьміть великі, добре розвинені і здорові коренеплоди або качани. У коренеплодів ображати бадилля, залишивши черешки до півтора см, капусту викопати з коренем, обламавши розеткові листя. Овочі на зиму помістіть в льох, з температурою не нижче 0 градусів.
4
Навесні овочі знову висаджуються в ґрунт, а кінця сезону вони дадуть вам насіння .
Зверніть увагу
Ретельно стежте за температурою в погребі при зберіганні коренеплодів на насіння. Якщо температура буде нижче покладеної, то коренеплоди можуть просто замерзнути і при висадці в грунт будуть хворіти і не дадуть ніяких насіння. Якщо температура буде вище покладеної, то після висадки почнуть активно рости листя, і насіння знову не буде.
Корисна порада
Для отримання хорошого насіння важливо використовувати тільки стиглі, здорові плоди, зняті з таких же здорових кущів. Крім того, незайвим буде розбавляти свій насіннєвий фонд насінням покупними, для поновлення сорти і оздоровлення посадкового фонду.