Як розвивати гнучкість тіла. до Яких років зберігається гнучкість тіла.

Гнучкість - це здатність людського тіла, виробляти рухові дії c великою амплітудою рухів. Гнучкість тіла у людини міняється з віком. У дітей від 6 до 11 років гнучкість збільшена - це пов'язано з розвитком молодого організму. Однак у хлопчиків цього віку гнучкість нижче, ніж у дівчаток. Але за умови цілеспрямованого розвитку гнучкості в цьому віці і систематичних занять, гнучкість у хлопчиків може бути збільшена і в 12-15 років. Причому результат, досягнутий в ці роки, збережеться на досить тривалий період часу.
Інструкція
1
Перед тим як почати заняття з розвитку гнучкості, необхідно розігріти тіло. Це досягається нескладними вправами, розминкою. Чим вище температура в приміщенні, тим швидше тіло буде розігріто.
2
Починаємо тягнути м'язи. Виробляємо махові рухи, руками, ногами, гнемо поперек. Різкі рухи, на початковій стадії розвитку гнучкості, протипоказані, так як тіло, з незвички, може дати збій.
3
Навантаження на м'язи збільшуємо поступово, від тренування до тренування. Не слід так само займатися кожен день, організм повинен відновлювати форму. Оптимальний варіант вправ: понеділок, середа, п'ятниця.
4
Розвиваємо руки: зв'язує їх перед грудьми, не розтуляючи пальці - руки вперед, вліво, вправо. Долоні при цьому вивертаємо вперед. Далі руки кладемо на спинку стільця, встаємо під кутом 90 градусів, і здійснюємо прогини вперед і назад, максимально напружуючи руки в цей момент.
5
Розвиваємо тулуб: ноги на ширині плечей, повільно гнемося і торкаємося правої п'яти, потім лівою. Обхоплюємо долонями гомілки, і починаємо погойдуватися, не розтуляючи рук. Намагаємося торкнуться головою ніг. Качаємо прес.
6
Розвиваємо ноги: Одна нага на землі, другу беремо в руки, і притискаємо до грудей, повторюємо кілька разів. Новачки можуть виконувати вправу лежачи на спині. Вправу повторюємо з обома ногами. Махи ногою, вперед, назад, з ухилами вліво вправо. Нога повинна бути розслаблена.
Корисна порада
Всі вправи виконуються з повторами 8-16 разів, повний комплекс вправ, для одного тренування, повторюється 2-3 рази.
Гнучкість - це амплітуда руху в суглобах. Для кожного суглоба вона може бути різна. Систематичні вправи можуть сприяти тому, що суглоби розвинуть максимальну гнучкість. Для цього розроблено спеціальний комплекс вправ, який називається стретчинг. Оскільки гнучкість залежить від еластичності м'язових волокон, яка збільшується з підвищенням температури, то і вправи для розвитку гнучкості роблять тільки після того, як разогреют м'язи.
Інструкція
1
Перед тим, як почати виконання вправ на розвиток гнучкості, зробіть вправи з нахилами, присіданнями і обертаннями рук і ніг в плечових і тазостегнових суглобах. Поступово збільшуйте розмах і амплітуду рухів. Після цього можна приступати до вправ з розвитку гнучкості.
2
Гнучкість рук і плечей. 1. Зчепите руки перед грудьми, потім випрямити з вперед, вправо і вліво, вивернувши долоні вперед. 2. Покладіть руки на спинку стільця, виконайте декілька нахилів вперед. Виконайте пружинисті похитування, максимально відводячи руки. 3. Зчепите руки за спиною в замок, лікті випряміть, відведіть плечі назад і підніміть руки. 4. Підніміть вгору ліву руку, зігніть її в лікті і покладіть долоню на спину. Правою рукою натисніть на лікоть лівої руки, відтягуючи її вниз. Поміняйте руки.
3
Гнучкість ніг. 1. Встаньте прямо. Повільно нахиляйтеся, торкаючись руками підлоги і намагаючись покласти на нього долоні. Ноги не згинайте. 2. Стоячи на одній нозі, другу зігніть і підтягніть до грудей. Змініть ноги. 3. Стоячи на одній нозі, візьміть однойменної рукою стопу другої ноги і повільно витягніть її в сторону. 4. Сядьте на підлогу, максимально розведіть ноги в сторони, робіть повільні нахили вперед, лягаючи грудьми на підлогу. 5. Зробіть випад. Покладіть долоні на підлогу з двох сторін від стопи. Не відриваючи долонь від підлоги, випрямити ногу.
4
Гнучкість тулуба. 1. Встаньте в стійку ноги нарізно, нахиляйтеся до правої ноги, торкаючись руками п'ятки, змініть ногу. 2. Нахилившись вперед, візьміться руками за гомілки, зробіть декілька пружинистих нахилів, допомагаючи собі руками і намагаючись лобом торкнутися ніг. 3. Сядьте на п'яти, підніміть руки вгору, відкиньтесь назад і ляжте на підлогу. 4. Встаньте на коліна, розведіть їх якомога ширше, гомілки поставте паралельно один одному, зробіть нахили вперед, спираючись на передпліччя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IwHs84vaYEg
Зверніть увагу
Не форсуйте події, що не перенапружуйте організм. При виконанні вправ, ви не повинні відчувати біль, це може привести до травми.
Корисна порада
Якщо ви вирішили займатися вправами з розвитку гнучкості самостійно, попередньо проконсультуйтеся з інструктором, який підбере оптимальний для вас комплекс вправ і покаже правильну техніку їх виконання.