Як посіяти траву.

Акуратний газон - прикраса будь-дачі. Не покладайтеся на те, що трава виросте сама. Вона, звичайно, виросте, але чи така, як вам потрібна? За газоном необхідно доглядати. Але насамперед його потрібно розпланувати і засіяти.
Вам знадобиться
  • садовий інвентар
  • насіння
Інструкція
1
Визначте місце для газону. Якщо ви тільки почали облаштовувати свою дачну ділянку, підготуйте територію. Приберіть каміння і сміття. Чим чистіше буде ділянка під газон - тим краще. Максимально вирівняйте грунт.
2
Вирішіть, наскільки склад ґрунту відповідає тому, що ви задумали. Дуже може бути, що грунт необхідно поліпшити. Зробіть це відразу, до того, як ви ущільните землю. Внесіть добрива, додайте хорошою родючої землі.
3
Ущільните територію. Відмінно, якщо є спеціальний каток - це значно прискорить процес. Але можна зробити цю операцію і просто ногами. Покличте всю сім'ю і як слід утопчіте грунт.
4
Розпушите верхній шар ґрунту. Для цього можна використовувати самий звичайний садовий інвентар, який напевно у вас вже є. Якщо ви поки що не подбали про купівлю потрібних інструментів - саме час це зробити. Граблі і лопата вам все одно знадобляться й надалі.
5
Виберіть насіння. Саме час відповісти на питання, для чого ви робите газон. Ви збираєтеся на нього просто милуватися або ваші діти гратимуть там в футбол? Від цього залежить, яке насіння купити. Для декоративного газону підійде трав'яна суміш, в яку входять мятлик, мітлиця, вівсяник та інші трави. Засіваючи площадку для рухливих ігор, намагайтеся підібрати трави, що не особливо чутливі до зовнішніх впливів.
6
Розрахуйте кількість насіння. Для декоративного газону досить 10-20 г насіння на 1 кв. м. Для спортивного майданчика витрата буде більше - до 50 г.
7
Розділіть ділянку на рівні по величині квадрати. Розділіть насіння за кількістю квадратів. Насіння, які призначені для певного квадрата, розділіть на дві рівні частини. Половину насіння в кожен квадрат сійте зліва направо, другу половину - поперек першої. Сіяти треба на глибину 1-1,5 см. Після того, як засіяні всі квадрати, пройдіться по газону граблями.
Зверніть увагу
Починати підготовку газону можна в будь-який час року. Але найзручніше це робити навесні, відразу після того, як зійде сніг і грунт трохи просохне. В цьому випадку ви все встигнете і будете милуватися красивим газоном з соковитою травичкою вже на початку літа. Першу стрижку проведіть, коли сходи досягнуть 8-10 см. Краще використовувати газонокосарку із спеціальним роликом. Якщо такого ролика немає, газон необхідно злегка притоптати.
Корисна порада
Чи потрібно навколо газону огорожу - вирішувати вам. Можна обгородити його дерев'яним або пластмасовим парканчиком або камінням. Трав'яну суміш краще використовувати тому, що в цьому випадку газон буде менше залежати від погоди.