Як почистити кішці зуби. Як доглядати за равликами.

Як і у людей, у кішок бувають проблеми зі здоров'ям зубів. У 7 з 10 кішок перші ознаки захворювань зубів і ясен проявляються вже до трьох років.

Хоча у кішок рідко утворюються порожнини в зубах, серед поширених проблем - зубний наліт і пародонтит. Якісні корми включають всі необхідні поживні речовини, але не запобігають появі нальоту і зубного каменю. В природному середовищі існування, коли кішці доводиться розгризати кістки і шкіру, щоб харчуватися, наліт і камінь набагато краще видаляються, ніж при харчуванні сухими кормами. Щоб підтримати здоров'я зубів своєї кішки, регулярно робіть огляд у ветеринара і щодня стежите за чистотою зубів тварини в домашніх умовах.

  1. Поговоріть з ветеринаром і дізнайтеся про різні захворювання зубів і ясен, які бувають у кішок. Проконсультуйтеся, як часто необхідно на дому чистити зуби кішки. З'ясуйте, які інструменти для цього знадобляться, і яку зубну пасту краще використовувати.
  2. Постійно перевіряйте стан зубів кішки, їх колір, можливі відколи або відсутність. Також перевіряйте стан ясен. Ознаками їх захворювання є: неприємний запах з пащі, м'якість, припухлість, скупчення нальоту і зубного каменю по лінії ясен, а також очевидна болючість при дотику до ясен.
  3. Намотайте на вказівний палець шматок марлі. Нанесіть невелику кількість спеціальної зубної пасти для кішок на марлю і почніть чистити зуби кішці легкими круговими рухами, розмовляючи з нею ласкавим тоном. Уперше краще почистити тільки один або два зуба, поки кішка не звикне до процедури.