Як провести збори в дитячому саду. Як проводити збори в дитячому саду в ясельної групи вересень.

Як правило, батьківські збори в садочку проводять завідуюча або вихователі. Але ініціатива може виходити і від батьків, якщо є якась серйозна проблема, яку необхідно обговорити. Це може бути ремонт садочка, умови утримання дітей, надзвичайна ситуація і деякі інші питання.
Інструкція
1
Визначте тему зборів. Підготуйте виступ. Воно повинно бути не дуже довгим, але ємним і конкретним. Якщо ви вирішили організувати батьків на проведення ремонту групи, постарайтеся заздалегідь підрахувати, скільки грошей на це знадобиться. Можливо, що буде потрібна допомога фахівця, який може скласти кошторис. Краще, якщо такий фахівець є серед батьків.
2
Поговоріть з іншими батьками, які ще теми можна було б обговорити на цих зборах. Необхідно цінувати свій і чужий час, тому не варто збиратися занадто часто. Якщо такі теми є, попросіть тих, хто вважає їх важливими, також підготувати невеликі виступи.
3
Обговоріть з виступаючими, роз'яснення яких фахівців ви хотіли б отримати. Можливо, буде потрібно присутність завідуючої, представника управління освіти, лікаря або керівника комунальної служби. Їм теж необхідно буде надати слово.
4
Складіть і запишіть повістку і тих, хто готує ті чи інші питання. Подумайте, в якому порядку краще вести обговорення. Почати необхідно з найважливішого питання. Порахуйте приблизно, скільки часу займає доповідь по кожному питанню, і додайте час для обговорення. Батьківське збори не повинно тривати довше півтори години. Заздалегідь обговоріть з іншими батьками можливі рішення.
5
Вирішіть, яка наочна агітація вам знадобиться. Це може бути слайд-фільм, фотовиставка або виставка дитячих робіт, в залежності від теми зборів.
6
Оголошувати про майбутні збори необхідно заздалегідь. Звичайно, бувають винятки - наприклад, якщо необхідно терміново обговорити надзвичайна подія. В цьому випадку можна зібрати батьків в той же день. У всіх інших випадках у людей повинна бути як мінімум тиждень, щоб розпланувати час. Напишіть оголошення.
7
Як правило, збори проводяться у вечірні години, коли робоча зміна вихователя вже закінчилася. Але не всі батьки зможуть відвести дітей додому. Подумайте, хто і де буде займатися з рештою дітьми. Це може бути один з вихователів, няня або хтось із батьків.
8
Підготуйте групу або музичний зал. Розставте стільці, поставте столик для президії, розташуйте наочну агітацію.
9
Великий президію вам навряд чи знадобиться, але обов'язково повинен бути голова зборів і секретар, який веде протокол. В протокол заноситься кількість присутніх, порядок денний, стенограма виступів, питання, відповіді, рішення і кількість тих, хто проголосував. Після того, як протокол буде переписаний на чистовик, його підписують в обов'язковому порядку голова і секретар. Якщо питання дуже важливе і рішення передбачається направити у вищестоящі інстанції, підписатися можуть всі батьки.
Зверніть увагу
У багатьох садках у вихователів є спеціальні зошити батьківських зборів. Після зборів протокол можна буде переписати туди.
Корисна порада
Вирішуючи фінансове питання, пам'ятайте, що вихователь не повинен збирати гроші з батьків. Це може робити тільки представник батьківського комітету чи спеціально вибраний відповідальний. За всі фінансові кошти батьківський комітет повинен буде відзвітувати на наступних батьківських зборах.