Як зробити кристал з цукру. Як зробити з цукру кріста.

Кристал - це просто дуже красиво. А якщо ви любите експерименти і хотіли б долучити до них вашої дитини, краще, ніж вирощування кристала цукру, вам досвіду і не придумати. Досвід може вийти цікавим і з суто практичної точки зору, якщо ви хочете здивувати ваших гостей незвичайним старовинним напоєм. Виростивши дуже великий кристал цукру, ви зможете використовувати його для приготування пуншу.
Вам знадобиться
  • Цукор
  • Маленька каструля або залізна кружка
  • Тонка, але міцна нитка або волосся
Інструкція
1
Приготуйте насичений розчин цукру. Для цього наберіть в каструльку води, поставте її на вогонь і доведіть до кипіння. Поступово висипайте в киплячу воду цукор. Каструльку при цьому з вогню не знімайте. Сипте цукор до того моменту, поки він не припинить розчинятися.
2
Зніміть каструлю з вогню і дайте розчину трохи охолонути. Можна виготовити ще трохи сиропу на випадок, якщо буде потрібна його доливати.
3
З сухого цукру виберіть найбільш крупний кристалик. Обмотайте його волосом або ниткою.
4
Опустіть нитку з кристалом в розчин. Закріпіть її в вертикальному положенні. Це можна зробити, наприклад, прив'язавши її до ручки вікна або шафи і поставивши каструльку поруч. Неважливо, потрапляє нитка в центр каструльки чи ні. Місце, де стоїть розчин, має бути досить теплим, оскільки розчин повинен повільно остигати швидко остиглому розчині кристал вийде неправильний.
5
Залиште всю конструкцію в спокої на один-два дні. У міру того, як зменшується рівень рідини в посуді, в якій росте кристал, доливайте сироп. Він не повинен бути гарячим.
Корисна порада
вирощування кристалів, вирощування кристала цукру, домашні експерименти, домашня хімія