Як зробити клумбу з покришки. Як упорядкувати дачну ділянку своїми руками.

Куди прилаштувати стару автомобільну покришку? Вдома вона начебто без потреби, а якщо просто взяти і викинути - її тут же потягнуть дітлахи, трохи пограють і кинуть в найближчому парку, де вона і буде лежати кілька років, спотворюючи ландшафт і завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Але покришка ще може принести користь, якщо зробити в ній квітник на дачі або під вікнами міського будинку.
Вам знадобиться
  • Стара автомобільна покришка
  • Ніж
  • вода
  • Шматок крейди
  • За бажанням - фарба
Інструкція
1
Гарну клумбу можна зробити декількома способами. Можна просто видалити внутрішню частину, провести лінію по самій опуклій частині покришки і вкопати її по цю лінію. Середина заповнюється землею, в яку і сажаются квіти. Але якщо є час, краще зробити що-небудь покрасивее.
2
Видаліть внутрішній обід покришки - ту її частину, яка безпосередньо тримає колесо. Він дуже твердий і заважатиме.
3
Намалюйте на верхній частині покришки зубчики, за якими ви будете її розрізати. Зубчики можуть бути гострими або плавними, різної ширини і глибини. Все залежить від вашої фантазії. Постарайтеся, щоб зубці були однаковими, хоча особлива точність в даному випадку не потрібно. Покришка з намальованими на ній зубцями являє собою щось на зразок квітки. Серединку позначає металевий корд, від якого і треба починати малювати пелюстки.
4
Розріжте покришку по наміченої лінії. Найзручніше використовувати для цього гострий ніж, змочений водою.
5
Переверніть покришку надрізами вниз. Встаньте поруч з покришкою, візьміться за той її край, де пелюстки, наступите на бічну частину і виверніть покришку навиворіт. Оскільки для цього потрібна велика фізична сила, можна це зробити і удвох.
6
Знайдіть місце для нового квітника. При бажанні можна зробити кілька таких клумб і скласти з них композицію. Клумби будуть виглядати набагато цікавіше, якщо пофарбувати їх в різні кольори.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5isJl1PKur4
Зверніть увагу
Для зручності можна спочатку розмітити покришку, намалювавши прямі лінії від центру до протектору. Потім зробити ці надрізи, і тільки після цього вирізати фігурні пелюстки. Якщо у вас є непотрібне колесо, можна по тому ж принципу зробити з нього вазон з підставкою.
Корисна порада
Замість звичайного кухонного ножа зручніше використовувати шевський. Внутрішній обід відрізуйте, знайшовши місце, де починається м'яка гума. Намагайтеся робити це рівно.