Як зробити самому садові гойдалки. Як розпланувати дачну ділянку 6 соток.

Дача - в першу чергу місце для сімейного відпочинку. Тому необхідно, щоб там було добре і зручно всім. Дачні гойдалки допоможуть зайняти дітлахів, на них можуть відпочивати і дорослі, якщо гойдалки зроблені на совість і з міцних матеріалів.
Вам знадобиться
  • Брус 50х100 або 100х100 мм
  • Металеві куточки
  • Самонарізи
  • Шуруповерт
  • Фанера або рейки для лавки
  • Бруски для спинки
  • Трос або металева ланцюг для підвіски
  • 2 крюка
  • Для троса потрібні спеціальні затискачі
  • Бітум
Інструкція
1
Розрахуйте розміри лавки. За ним розрахуйте розміри нижньої рамки опори. Вона повинна бути на 50 см ширше сидіння. Визначте також, чи будете ви вкопувати гойдалки або просто поставите їх на землю. В останньому випадку бруси для нижньої рами обробіть бітумом.
2
Відпиляєте бруси по заданих розмірах. У вас повинно вийти 9 шматків. 4 бруса знадобляться для нижньої рами підстави. Оскільки нижня рама являє собою прямокутник, бруси можуть бути двох розмірів. 4 однакових бруса будуть потрібні вам для бічних стовпів і 1 - для поперечної перекладини, його довжина дорівнює довжині нижньої рами. Зберіть нижню раму опори, скріпивши бруси металевими куточками.
3
Розрахуйте висоту стовпів. З боків у вас повинні вийти 2 трикутника. Підставами їх служать бічні ребра нижньої рами, а вершини необхідно буде з'єднати поперечиною. Конструкція повинна вийти симетричною.
4
Зберіть з брусків рамку для сидіння і спинки лавки. Набейте на них рейки. З'єднайте спинку і сидіння. Краще це зробити під тупим кутом, 120-135 °. Для дитячих гойдалок лавку можна скріпити і під прямим кутом.
5
На верхню перекладину прикрутите гаки. Закріпіть ланцюг. Відрегулюйте висоту. Доросла людина повинна діставати до землі пальцями ніг.
6
Гойдалки можна зробити ще більш комфортними, якщо закріпити над верхньою перекладиною тент. Втім, це залежить від того, куди ви їх поставите. Виберіть найбільш зручне місце.
Зверніть увагу
Вирішіть, для кого ви робите гойдалки. Якщо вони призначені тільки для дітей, візьміть більш тонкий брус. Конструкція з бруса 50х100 витримує до 120 кг. Для загальних гойдалок, на яких будуть відпочивати і дорослі, потрібен брус помассивнее. Бруси нижньої рами необхідно скріпити дуже міцно, інакше конструкція вийде нестійкою.
Корисна порада
Краще спочатку зробити креслення і розрахувати довжину брусів, а також всі угли.Чтоби лава була зовсім зручною, можна зробити для неї підлокітники. Прикріпити їх необхідно до того, як ви зберете всю конструкцію. Лавку можна обтягнути шкірзамінником або зробити для неї подушки. Дитячі гойдалки можуть бути зовсім без спинки. Обстругати і зачистите дощечку і пікрепіте її до ланцюга.