Як зробити правильну піраміду.

Правильна піраміда - це різновид пірамід, у якої в основі лежить правильний чотирикутник - квадрат. Бічні ж грані піраміди представляють із себе трикутник. Виходячи з цих даних, правильну піраміду досить легко побудувати.
Вам знадобиться
  • Олівець, лист розлініяної в клітинку паперу, лінійка, ножиці, скотч/ізолента для скріплення граней.
Інструкція
1
Спочатку береться аркуш паперу, а потім на ньому малюється квадрат приблизно таким чином, як це показано на малюнку 2.
2
Потім потрібно накреслити 4 рівнобедрених трикутника так, щоб сторони квадрата стали підставами цих трикутників. Не можна забувати, що рівносторонній трикутник є різновидом рівнобедреного. Це принципово лише в тому випадку, якщо потрібно зробити високу/невисоку піраміду . Підстава ж трикутників залишиться незмінним. Варіант креслення представлений на малюнку 3.
3
Тепер беруться ножиці і вирізається що отримало подобу чотирикінцевий зірки. Потім "промені" це "зірки" згинаються в одну сторону, де буде вершина піраміди. Якщо все зроблено вірно, то з трикутників вийдуть грані піраміди, кінчики "променів" з'єднаються в одному місці і утворюють вершину піраміди. Потім грані скріплюються і виходить те, що зображено на найпершому малюнку.
Властивості піраміди обросли численними міфами та легендами. Одні розповідають, що ріжучі предмети стають гостріше, якщо їх на час помістити в піраміду. Інші вірять у те, що людина може позбутися хвороб, якщо проведе деякий час всередині цієї споруди. А ще не так давно вважалося, що в піраміді молоко довше залишається свіжим. Можна спробувати самим зробити дану конструкцію з паперу, щоб все це перевірити.
Вам знадобиться
  • Папір чи картон, лінійка, олівець, ножиці і клей.
Інструкція
1
Візьміть папір. Розмір аркуша визначається необхідним розміром готової піраміди. Її розмір, в свою чергу, залежить від того, чи плануєте використовувати піраміду для заточування ножиць, або є бажання залізти всередину самому. Надайте аркушу паперу квадратну форму. В принципі, можна працювати і з прямокутною, але так вам буде складніше зробити заготовку піраміди правильної форми.
2
Рівне в центрі листа намалюйте квадрат. Для цього знайдіть центр листа, з'єднавши двома лініями протилежні кути квадрата. Після по получившимся лініях-діагоналям відкладіть рівні відстані від центру у бік кожного з кутів і з'єднайте знайдені точки. Зверніть увагу, що висота піраміди буде обернено пропорційна розміру намальованого квадрата: чим більше квадрат, тим нижче піраміда, і навпаки.
3
Потім за допомогою лінійки визначте середини кожної зі сторін аркуша і з'єднайте їх з довколишніми кутами квадрата. Вийдуть трикутники, в підставах яких лежить квадрат. Тепер на одній стороні кожного трикутника відкладіть невеликий відрізок для склеювання. Зробити це потрібно на всіх трикутниках однаково: або з правого боку, або з лівої.
4
Акуратно виріжте заготовку піраміди. Прокреслите ножицями під лінійку всі лінії згину: весь квадрат по периметру і лінії стику трикутників і відрізків для склеювання. Це необхідно, щоб піраміда легко згиналася і мала рівні краї. Особливо це важливо, якщо ви робите її з щільного паперу або картону.
5
Зігніть деталь по лініях згину. Нанесіть клей на відрізки для склеювання, з'єднайте розташовані поруч трикутники і потримайте до засихання клея.Ваша перша піраміда готова. На її основі можете експериментувати і споруджувати аналогічні конструкції без дна або з отвором, через яке можна покласти всередину ніж. Ось і перевірите, чи стане він гостріше.