Як побудувати дачний туалет самому. Як розрахувати несучу конструкцію будинку з бруса.

Перша будівля, яке повинно зводитися на ділянці, виділеній під будівництво дачі, це - дачний туалет . Сьогодні, коли все більшого поширення набувають біо туалет и, саморобний його облаштування втрачає свою актуальність. Однак якщо ви вирішили будувати туалет на дачі традиційним способом, робіть це правильно.
Інструкція
1
Перед початком зведення даного об'єкта визначитеся з місцем його розміщення. Воно повинно відповідати таким умовам: • перебувати від джерел водопостачання (артезіанських свердловин, колодязів, водойм і т.д.) не ближче 30м. Виняток становлять біо туалет и або пудр-клозети, тобто ті, конструкція яких виключає потрапляння шкідливих виділень у навколишнє середовище; • розташовуватися з урахуванням переважаючого напрямку вітру (для того, щоб запахи з боку туалет а не псували повітря і не затьмарювали вам життя); • будівля туалет а не повинне височів над місцевим ландшафтом, залучаючи до себе зайву увагу, але і не повинно стояти в низині, щоб дощові й талі води не підтоплювали його.
2
Визначившись з місцем установки, приступайте до вибору типу туалет а: біо туалет , люфт-клозет, пудр-клозет. Розгляньте два фактори: якщо глибина залягання водоносного шару на дачній ділянці більш 2,5м і є можливість під'їзду ассенізаторской машини для очищення вигрібної ями, можете облаштовувати будь-який тип туалет а. В іншому випадку - біо туалет або пудр-клозет.
3
Починайте будівництво з облаштування вигрібної ями. Вона може бути різної форми: кругла, квадратна, прямокутна. Глибину ями робіть трохи менше 2-х метрів. Дно засипте шаром піску, зверху на який укладіть щебінь. Товщина дренажного шару повинна бути 15-20см. Потім зміцните стіни. Для цього обкладете їх цеглою. Можна також зробити дерев'яні, просочені антисептиком щити, оббити їх сіткою і заштукатурити, а можна використовувати готові бетонні кільця.
4
«Будівля» туалет а для зручності збирайте поруч з підготовленим вигребом. Його оптимальні розміри: ширина 1,0-1,1м; довжина 1,2-1,3м; висота 2,0-2,2м.Із дерев'яного бруса 100х100мм зробіть підставу туалет а, його розміри повинні бути на 50см довша фактичної ширини і довжини туалет а. Надалі, при установці туалет а, це додасть йому велику устойчівость.Затем зробіть щити з бруса 50х50мм і обрізної дошки для двох бічних і задньої стінок. До задньої стінки із зовнішнього боку закріпіть жолоб, один кінець якого опустіть у вигрібну яму, а другий підійміть над дахом і закрийте козирком. Це буде витяжна вентиляція.
5
Зібране підставу туалет а (з підлогою і постаментом з отвором в ньому) встановіть на попередньо підготовлену подушку з щебеню і гідроізоляції таким чином, щоб воно більш ніж на половину закривало вигреб.На встановлене підставу закріпіть бічні і задню стінки, попереду з'єднайте бічні стінки трьома брусами 50х50мм. Один брус закріпіть на рівні підстави, другий на висоті майбутньої двері, третій під дошки обрешітки даху. На відстані 10см від бічних стінок, між нижнім і середнім брусом встановіть 2 вертикальних бруса. В результаті вийде дверної проем.Отдельно зробіть двері і навішуйте її на дверні петлі, які попередньо закріпіть на вертикальному брусі шурупами.
6
Облаштуйте туалет , для чого поставте зсередини запор, зовні вертушку на двері. Накрийте дахом, для якої підійде будь-який покрівельний матеріал. Вагонкою обшийте стіни туалет а.Ту частина вигреба, яка виходить за габарити туалет а, накрийте кришкою, в якій зробіть отвір під шланг ас машини, і також накрийте кришкой.Покрасьте або облицюйте, туалет готовий.
Корисна порада
Для більш комфортного існування на дачі використовуйте спеціальні препарати для туалетів і вигрібних ям (біоактиватори) - вони допоможуть вам у догляді за туалетом, розкладають відходи у вигрібних ямах.