Як поміняти файлову систему на флешці. Як поміняти на флешці файлову систему.

В останні роки ємність флеш-накопичувачів неухильно зростає. Ще кілька років тому ходова флешка мала ємність у кілька сотень мегабайт. Сьогодні за ті ж гроші можна купити флеш-диск об'ємом 8-32 гігабайти. Як правило, флеш-накопичувач продається вже відформатованим. Але яка файлова система розміщена на диску? Різні файлові системи володіють різними можливостями. Наприклад, FAT-16 не підтримує великі файли. А з EXT-2 не зможе працювати windows. Тому іноді не залишається нічого, окрім як поміняти файлову систему на флешці на найбільш функціональну і часто використовувану.
Вам знадобиться
  • Операційна система Windows 2000 і вище.
Інструкція
1
Створіть на жорсткому диску тимчасовий каталог. Каталог можна створити будь-яким зручним способом. Найпростіше використовувати для цього файловий менеджер. У більшості файлових менеджерів каталог створюється при натисканні клавіші F7. Після натискання клавіші F7 буде запитано ім'я створюваного каталогу. Введіть ім'я. Каталог з таким же ім'ям не повинен існувати в поточній директорії.
2
Скопіюйте весь вміст флеш-диска в тимчасовий каталог. Виділіть у файловому менеджері все каталоги і файли на знімному диску. Натисніть клавішу F5 або виберіть відповідний пункт в меню. З'явиться діалог із зазначенням цільової папки. В діалозі натисніть кнопку OK, або клавішу Enter. Дочекайтеся закінчення процесу копіювання.
3
Відкрийте діалог форматування диска. Натисніть правою кнопкою на іконці "Мій комп'ютер" на робочому столі. У випадаючому меню виберіть пункт "Відкрити". У списку дисків знайдіть флеш-диск. Клацніть на його іконці правою кнопкою миші. Виберіть в меню пункт "Форматувати".
4
Відформатуйте флеш-диск із зазначенням потрібної файлової системи. В діалозі форматування диска в випадаючому списку "Файлова система" Виберіть пріоритетний тип файлової системи. В поле "Мітка тому" задайте мітку диска. Натисніть кнопку "Почати" і дочекайтеся закінчення процесу форматування. Натисніть кнопку "Закрити".
5
Скопіюйте файли з тимчасового каталогу на жорсткому диску назад на флеш-диск. Відкрийте в панелі файлового менеджера раніше створений тимчасовий каталог. Виділіть весь його вміст. В іншій панелі відкрийте тільки що відформатований флеш-диск. Перейдіть в панель тимчасового каталогу. Натисніть клавішу F5. Підтвердіть початок копіювання. Дочекайтеся закінчення процесу копіювання.
Зверніть увагу
Переконайтеся, що ви форматуєте саме флеш-диск, а не якийсь інший диск на вашому комп'ютері. Переконайтеся, що скопійовані всі файли з флеш-накопичувача. Включіть в файловому менеджері відображення прихованих файлів.
Корисна порада
Змініть файлову систему флеш-диска на FAT-32. В цьому випадку на нього можна буде записувати великі файли.