Як привчити коня.

Кінь була приручена людиною більше п'яти тисяч років тому. З давніх часів ці сильні, шляхетні й розумні тварини стали надійними супутниками людини. Для того, щоб спілкування з конем приносило обопільне задоволення, необхідно знати, як правильно поводитися з цією твариною.
Інструкція
1
Не дивлячись на свої значні розміри, коні - дуже ніжні і полохливі істоти. Саме тому поводитися з ними потрібно якомога більш м'яко й делікатно.
2
Знайомитися з конем необхідно так: підійдіть до тварини повільно і впевнено, не роблячи при цьому різких рухів. М'яко заговорите з конем. Якщо тварина дозволить, то можна ласкаво почухати йому морду і шию. Дайте коні обнюхати себе.
3
Запропонуйте тварині ласощі. Коні дуже люблять морквину, яблука або солоний хліб. Цукор давати небажано, оскільки у великих кількостях він шкідливий. Простягайте ласощі на розкритій долоні, інакше кінь може випадково прихопити ваші пальці зубами.
4
Іноді для того, щоб встановити контакт необхідний час. Не поспішайте. Нехай кінь звикне до вашого запаху і голосу. Довіра - дуже крихка річ, яку непросто заслужити. Часто буває, що попередні власники погано поводилися з твариною, тому кінь може просто боятися, що ви її ударите. Дайте їй час, щоб вона зрозуміла, що це не так і початку вам довіряти.
5
Після того, як кінь до вас звикла, можна спробувати прокататися на ній верхи. Попросіть інструктора з верхової їзди допомогти вам на перших порах. Надіньте на тварину сідло і вуздечку, виведете коня на вулицю. Обережно сядьте в сідло. Якщо тварина турбується, то не поспішайте, ласкаво погладьте коня і поговоріть з нею ніжним голосом.
6
При перших спробах сісти в сідло попросите інструктора притримати коня за корду. Це необхідно для того, щоб тварина не злякалося і не понесло вас.
7
Починайте спільні поїздки з звичайного кроку. Не поспішайте пускатися в галоп або виконувати якісь трюки, нехай тварина звикне до вас, як до сідокові.
8
Після верхових прогулянок не залишайте кінь осідланої. Розсідлали тварина, подбайте про те, щоб в годівниці і поїлки був корм і свіжа вода. Обов'язково почистите шерсть і зробіть всі необхідні маніпуляції з копитами. Йдучи обов'язково подякуйте свого коня і почастуєте його чимось смачненьким.