Як приклеювати шпалери.

Обклеювання стін шпалерами - самий простий і демократичний спосіб змінити інтер'єр кімнати. Сьогодні існує величезна кількість видів шпалер. Крім паперових шпалер в магазинах легко зустріти шпалери флізелінові, тканинні і металізовані, миються, скло шпалери і навіть шпалери з натуральних матеріалів - очерету, джуту, бамбука, очерету та інших. Після того, як вибір зроблений на користь того чи іншого виду шпалер, необхідно правильно їх наклеїти.
Вам знадобиться
  • - шпатель;
  • - шпалери;
  • - шпалерний клей;
  • - наждачний папір;
  • - ножиці;
  • - щітка або чиста ганчірка;
  • - широка кисть або валик.
Інструкція
1
Ретельно підготуйте стіни: видаліть старі шпалери , цвяхи, зніміть розетки, вимикачі (не забудьте перед цим знеструмити квартиру!). Далі зашпаклюйте тріщини, вирівняйте стіни за допомогою штукатурки. Потім дочекайтеся, коли поверхня добре висохне, і приступайте до наступного етапу.
2
Починайте раскройку шпалер, попередньо перевіривши їх на відповідність малюнка і колірного тону. Вірна довжина смуги шпалер - висота приміщення плюс десять сантиметрів. Розгорніть шпалери на підлозі. Відріжте ножицями кромку і розмітьте смуги з урахуванням малюнка.
3
Переверніть розкроєні смуги шпалер «обличчям» вниз і на виворіт рівним шаром за допомогою широкої кисті або валика нанесіть підготовлений шпалерний клей. Після цього складіть шпалери , щоб шпалерний клей розподілився рівномірно, і залиште на кілька хвилин.
4
Починати обклеювання шпалерами слід від вікна. Наклеюйте шпалери зверху вниз. Після того, як чергова смуга наклеєна - пройдіться по ній чистої ганчірочкою або щіткою для того, щоб щільніше притиснути матеріал до стіни, розгладити зморшки і видавити всі бульбашки, що утворилися між полотном і стіною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7Zdx6qxEo9Y
Зверніть увагу
Поки шпалери не висохли - не можна в приміщенні відкривати вікно, кватирку. Це загрожує тим, що шпалери відстануть від стіни і всю роботу доведеться переробляти.
Корисна порада
Старі шпалери видалити буде простіше, якщо попередньо кілька разів змочити їх мильним розчином. Размокнув, шпалери легко віддаляються звичайним шпателем. Також слід чинити з побілкою і водоемульсійною фарбою. А ось масляну фарбу доведеться видаляти за допомогою наждачного паперу.