Як зробити клітки для хом'яків.

В зоомагазинах досить великий вибір клітин - житло для морських свинок або щурів підібрати зовсім неважко. Інша річ, якщо ви вирішили завести джунгарских хом'яків . Ці крихітні звірята примудряються пролізти куди завгодно, у тому числі і в комірку звичайної магазинної клітини. Так що краще облаштувати будиночок для них своїми руками. Підходящу клітину можна зробити і для більш великих сирійських хом'яків .
Вам знадобиться
  • Оргскло
  • Куточки
  • Сверло
  • Самонарізи
  • 2 петлі
  • Невеликий металевий гачок і петелька.
Інструкція
1
Наріжте оргскло. Клітина являє собою прямокутний паралелепіпед довжиною 30-40 см, шириною 25-30 см і висотою не менше 25 см.
2
Позначте місця, в яких ви будете скріплювати стінки клітини куточками. Просвердлите потрібну кількість отворів. Скріпіть стінки між собою саморізами. Точно так же прикріпіть дно.
3
Зробіть дах. Прикріпіть її до задньої стінки за допомогою петель. Звичайні дверні петлі для настільки маленького житла будуть завеликі, а ось петлі, якими кріпиться дверцята шафи - в самий раз. З іншого боку даху прикріпіть гачок. На передню стінку клітини прикріпіть невеликий гвоздик з широким капелюшком, за який буде чіплятися гачок.
4
Обладнайте помешкання для хом'ячка. Прикріпіть до стінки годівницю. Це може бути будь-яка досить міцна пластикова ємність. Кріпити її потрібно до нижньої частини стінки, щоб хом'ячок міг в неї залізти і поритися в кормі.
5
На висоті 3 см прикріпіть до стінки поїлку. Краще всього використовувати автонапувалку, з неї ваш малюк отримає рівно стільки води, скільки йому необхідно. На дні зробіть підстилку з тирси. Її треба часто менять.В клітці обов'язково має бути коліщатку, інакше хом'ячок разжіреет. Колесо можна купити, а можна зробити з того ж оргскла на підшипниках. Коліщатко теж кріпиться до стінки. Інше - на ваш розсуд. Це можуть бути драбинки, бревнишкі та інші предмети, за якими хом'ячок може лазити.
Зверніть увагу
Клітка повинна обов'язково закриватися, інакше хом'ячок може з неї вилізти і втекти. Навіть дуже маленьких хом'як може підняти не надто важку кришку. Клітина може бути з різних матеріалів. Але дерев'яну хом'яки дуже легко згризуть.
Корисна порада
Одну зі стінок можна зробити сітчастої. Для цього зробіть подвійну рамку з оргскла, вклейте між ними сітку і прикрутіть рамку до двох інших стінок і до дна саморізами. Розмір комірки сітки для джунгарского хом'яка не повинен перевищувати 0,5 мм, інакше ваш вихованець втече. Для сирійського хом'ячка сітку можна підібрати і побільше - до 10 мм.Несколькіх хом'яків можна тримати як в одній клітці, так і в окремих. Якщо ви збираєтеся займатися розведенням хом'ячків, подбайте про те, щоб їх можна було в разі потреби розсадити. Для сирійських хом'ячків сітка необхідна, оскільки вони дуже люблять по ній лазити. Джунгари в основному живуть на землі, тому сітка для них не обов'язкова.