Як поставити пароль на сайт. Як поставити пароль для доступу до документа.

Іноді виникає необхідність захистити паролем доступ до всіх сторінок сайта або тільки до певній його області. Механізм допуску відвідувачів до сторінок по логінів і паролів називають «авторизацією». Як організувати авторизацію без знання будь-якої мови програмування?
Інструкція
1
Найпростіший спосіб закрити доступ до сайту паролем - скористатися вбудованими засобами веб-сервера, на якому розміщений сайт. Налаштування сервера Apache такі, що якщо в якій-небудь папці сервера лежить файл з ім'ям ".htaccess", то при запиті будь-якого документа з цієї папки (наприклад, веб-сторінки), Apache буде слідувати правилам, що містяться в файлі .htaccess. В цей файл можна помістити і директиви обмеження доступу до всіх або тільки деяким документам в цій папці. Цим механізмом ми і воспользуемся.Шаг 1: Створюємо файл .htaccessСоздать порожній файл з ім'ям .htaccess найпростіше в звичайному текстовому редакторі - Блокноті. Щоб при збереженні файлу блокнот поки що не додавав автоматично розширення txt, у випадаючому списку «тип файлу» діалогу збереження треба вибрати пункт «Всі файли» .Діректіви, які потрібно записати в .htaccess можуть виглядати так: AuthType BasicAuthName "Заборонена зона!" AuthUserFile/usr/host/mysite/.htpasswdrequire valid-userПервая рядок (AuthType Basic) повідомляє серверу, що авторизація відвідувачів необходіма.Вторая (AuthName "Заборонена зона!") вказує текст потрібно вивести на формі введення логіна і пароля.Третья (AuthUserFile/usr/host/mysite/.htpasswd) показує шлях до файлу, в якому зберігаються дозволені логіни і паролі. Тут обов'язково вказується «абсолютний шлях», тобто від самого кореневого каталогу сервера із зазначенням всього дерева каталогів. Це той самий повний шлях, який ми бачимо в адресному рядку Провідника Windows, коли відкриваємо яку або папку. На серверах розміщення сайтів він зазвичай має вигляд/pub/home/имя_аккаунта/..../имя_файла. Шлях від кореня сервера до вашого сайту можна дізнатися в панелі адміністрування сайта або запитавши у техпідтримки вашого хостингу. Можна висунути і самостійно, але це зажадає використання будь-якої мови програмування - наприклад, в PHP його можна отримати з результатів виконання команди phpinfo (). Четверта рядок (require valid-user) означає, що нічого, крім введення правильних логіна і пароля для доступу до документів в цій директорії не потрібно. А взагалі-то можна розбивати відвідувачів на групи, і давати різним групам різні права доступу до різних папках.
2
Крок 2: створюємо файл .htpasswdТеперь слід створити файл паролів, шлях до якого ми вказали в htaccess. За замовчуванням йому дають назву ".htpasswd", хоча це не обов'язково - можна вказати й інше ім'я. В цьому файлі зберігаються пари логін - пароль, причому, пароль тут міститься в зашифрованому фіді. Для шифровки пароля доведеться користуватися спеціальною програмою - htpasswd.exe. Якщо у вас на комп'ютері не встановлений сервер Apache, то взяти її можна, наприклад, тут - http://www.intrex.net/techsupp/htpasswd.exe. Запускати її треба з командного рядка. В Windows XP я роблю це так: розміщую htpasswd.exe в окрему папку, клацаю папку правою кнопкою і в меню вибираю пункт «Запуск командного рядка тут». У командному рядку треба набрати: htpasswd -cm .htpasswd adminЗдесь: htpasswd - це ім'я запускається програми; -cm - модифікатор, який вказує, що треба створити новий файл паролів; .htpasswd - ім'я для цього нового файлу; admin - логін першого користувача, який треба додати в файл.После натискання на Enter з'явиться запит на введення і повтор пароля для цього користувача. Коли пароль буде введений і підтверджений, в папці створиться потрібний нам файл .htpasswd з однією парою логін - пароль .Щоб додати ще користувачів треба знову запустити htpasswd.exe, але замість модифікатора -cm вказувати тільки -m.В командному рядку можна подивитися і довідку по htpasswd.exe - для цього потрібно набрати: htpasswd.exe/?
3
Крок 3: завантажуємо файли на сервер.Осталось тільки розмістити обидва створених файлу (.htaccess і .htpasswd) на сервері. Зробити це можна будь-яким ftp-клієнтом або через файл-менеджер в панелі адміністрування вашого сайта . Файл .htaccess поміщаємо в папку, де зберігаються сторінки, які вам треба захистити паролем. Захищені будуть не тільки файли цієї папки, але всіх папок, вкладених в неї. А файл .htpasswd поміщаємо в папку, шлях до якої вказали в htaccess. Зазвичай файл з паролями зберігають у папці на один рівень вище кореневої директорії сайта - щоб з інтернету до нього не було прямого доступу.
Зверніть увагу
Якщо у вас виникло питання на тему: як поставити пароль windows 7 або ж вам з якої - небудь причини потрібно встановити пароль Windows 7, то тоді вам сюди в цьому уроці я докладно і покроково розкажу вам, як встановити пароль windows 7. Урок нескладний і не забере у вас багато часу. Щоб поставити пароль Windows 7 на своєму комп'ютері, виконайте наступні дія ...
Корисна порада
В цьому випадку навіть вилучивши диск з корпусу, і підключивши його до іншого ПК, доступ до інформації він не отримає, оскільки вона буде зберігатися в зашифрованому вигляді. Якщо вас зацікавив цей спосіб захисту інформації, то ви можете ознайомитися з чудовою безкоштовною програмою для шифрування, про яку розповідається в статті «Як поставити пароль на папку».