Як побудувати діаграму в екселя.

Ілюстрація виконаних розрахунків у вигляді діаграм і графіків - це відмінна можливість зробити підготовлені звіти більш наочними. Інформація, подана у вигляді візуальних образів, запам'ятовується набагато краще. Одним із способів поліпшити сприйняття результатів проведеного дослідження є переклад сухих цифр статистики в наочні образи екселевскій діаграм.
Інструкція
1
Щоб побудувати діаграму в Ексель, введіть необхідні дані в табличну форму. Виділіть їх повний діапазон і натисніть на кнопку «Майстер діаграм» на панелі інструментів. Аналогічну дію станеться, якщо ви виберете в меню «Вставка» команду «Діаграма ...».
2
У вікні виберіть підходящий тип діаграми. Який з типів діаграм вибрати, залежить від інформації, яку ілюструють введені цифри, а також від вашого особистого смаку. Складні статистичні ряди добре виглядають у вигляді звичайної гістограми, якою потім можна надати об'ємний вигляд. Водночас прості, процентні співвідношення, а також таблиці, що складаються з двох стовпців, адекватно сприймаються у вигляді кругової діаграми, як варіант - діаграми з виділеними секторами.
3
У наступному вікні налаштувань уточніть діапазони використовуваних даних. Щоб побудувати діаграму в Ексель, також введіть підписи осей X і Y при необхідності. Додатково вкажіть необхідність додавання легенди до діаграми і підписи значень. Після виберіть місце розташування діаграми: на тому ж аркуші, де знаходиться і сама таблиця з даними, або на окремому аркуші Excel. В останньому випадку таблиця займе весь простір нового аркуша, а при друку вона масштабується на повний розмір паперу для друку.
4
Пізніше ви можете змінити зовнішній вигляд і настройки діаграми, натиснувши на її область правою кнопкою миші і вибравши в спадному списку одну з команд: тип, вихідні дані, параметри та розміщення.