Як розписати скло або фарфор. нанесення фарби на скла губкою.

На відміну від пористих матеріалів, таких як гіпсокартон і дерево, на матеріали з гладкою поверхнею, відразливі вологу, такі як скло і порцеляна, важко наносити фарбу. Оскільки фарба не вбирається в таку поверхню і скочується, дуже складно зробити малюнок. Можна уникнути цих складнощів, якщо не використовувати звичайну фарбу.

1. Купіть фарби для скла тих квітів, які вам знадобляться для малюнка. Якщо ви хочете, щоб малюнок на склі був прозорим, для такого ефекту вам знадобляться прозорі фарби для скла. Якщо ви збираєтеся нанести малюнок на скляну або фарфорову тарілку, яку ви будете використовувати і мити, переконайтеся, що тарілку можна ставити в піч для обпалювання, і виберіть спеціальну фарбу для випалу, вона більш стійка, ніж звичайна фарба для скла.

2. Помістіть трафарет на скляну або фарфорову поверхню, яку хочете розписати. Хоча можна обійтися і без трафарету, для новачків це буде складно, т.к. фарба може скочуватися, якщо наносити її дуже густо звичайної пензлем.

3. Умочіть губку у фарбу для скла, видаліть всі надлишки фарби на поверхні губки. Притисніть губку до відкритої поверхні посуду, що просвічує через трафарет. Притискати потрібно несильно, щоб фарба з губки НЕ розмазалася за межами трафарету.

4. Нанесіть стільки шарів фарби, скільки необхідно, щоб домогтися потрібного ефекту. Перш ніж наносити черговий шар, дайте добре висохнути попередньому.

5. Якщо ви використовували фарбу для випалу, поставте розписану вами скляний або фарфоровий посуд в піч. Кожен виробник фарби дає свої рекомендації про те, як це краще зробити, тому уважно прочитайте інструкцію.

Найзручніше розписувати фарфор, використовуючи надглазурні фарби. Це порошок, його можна зустріти в художніх магазинах, і складається він з окислів металу та флюсу.
Інструкція
1
Флюс в цьому випадку грає роль закріплювача, а колір фарби визначається оксидами металів. Потім, під дією високих температур, флюси оплавляються і приварюють окисли до фарфору. Сухі фарби перед розписом змішують на палітрі зі скипидарним маслом - і фарба набуває кольору. Краще за все в якості палітри використовувати скло, якщо воно прозоре, то знизу можна покласти білий аркуш паперу, для порівняння квітів. Шпатель для перемішування порошку зі скипидарним маслом повинен бути з пластмаси або з рогу - інші матеріали можуть вступити зі скипидаром в реакцію.
2
скипидарні масло виготовляють самостійно з використовуваного в олійного живопису терпентинного скипидару. Скипидар наливають в блюдце і залишають в теплому місці. Приблизно через 10 днів він загусає і перетворюється в скипидарне масло. Сам скипидар теж буде потрібен в роботі, якщо знадобиться зробити певний колір трохи рідині.
3
Наносити малюнок найкраще набіло, не використовуючи попередніх допоміжних ліній. Якщо композиція складна, можна використовувати звичайний олівець. На змащеному скипидаром порцеляні він добре малює і не ковзає, якщо дочекатися висихання шару скипидару. Найзручніше розписувати тарілку або блюдце, тримаючи їх у лівій руці (для правшів). Можна покласти тарілку на стіл і влаштувати руку з пензлем на спеціальній підставці, або лавочці. Для проведення чіткої і рівною відводки - смужки по краю тарілки - користуються спеціальним обертовим інструментом, Турнетки. Для того щоб розписати кахельні плитки або предмети, схожі на них за формою, використовують дерев'яну підставку в вигляді похилого міні-мольберта.
4
Складність малювання цими фарбами по кераміці полягає в тому, що після випалу кольори можуть змінитися непередбачуваним чином. Передбачення очікуваних колірних ефектів стає можливим тільки після довгих років практики, а новачки найчастіше користуються для цього довідковими плитками. Робляться вони з усіх наявних фарб, які наносяться на одну плитку невеликими мазками в зручній послідовності. Плитку обпалюють в муфельній печі, а після охолодження наносять поряд з кожним мазком ще по одному, який вже не обпалюють - різниця видна наочно і завжди під рукою. Таким же чином тестують змішання кольорів - проводять вертикальні смуги і потім поверх перекривають їх горизонтальні. Обпалюють і дивляться на чисті кольори і на змішані - в місцях перетину. Кожна тестова плитка буде вірна тільки з конкретною партією фарб. Фарби з одним і тим же назвою, виготовлені різними заводами, можуть розрізнятися дуже сильно.