Як розвести вогонь без сірників ?

Навіть найдосвідченіші любителі походів часом потрапляють в таку ситуацію, коли постає необхідність розвести вогонь і з'ясовується, що сірників щось немає. Не біда! Справитися з такою проблемою набагато легше, ніж здається.
Вам знадобиться
  • Шматки дерева
  • Вата
  • Сухий мох
  • Дрібні гілки
  • Осколок пляшки
  • Гліцерин і марганець (їх можна знайти в будь-якій аптеці)
Інструкція
1
В ситуацію, коли під рукою немає сірників, може потрапити і учасник турпохід і шанувальник шашликів і заблукав грибник. Проблема одна: є необхідність розвести багаття, а можливості розпалити його сірниками - ні. Для початку підготуйте місце для багаття. Постарайтеся вибрати найбільш підходящу для такої цілей площадку. Краще, щоб це було відкрите місце, над яким не нависають крони дерев - побережіть ліс від пожеж. Також не рекомендується розводити вогонь близько полянок з висохлою травою, пнів, а також на землі, багатої торфом.
2
Озирніться навколо: що ви можете використовувати як розпалювання? Для цієї мети підійдуть трісочки, труха, сухий мох, дрібні гілки дерев. Ще краще, якщо знайдеться вата, стара газета або непотрібна папір. Може, поруч є берези? Хорошу службу в цій якості послужить береста.
3
В основу багаття покладіть більші гілки, тільки не гнилі і не вологі від минулого дощу. Краще, якщо це будуть легковозгораемие дерева-хвойні, ясен, дуб.
4
Тепер залишилося визначитися з тим, як розвести вогонь . Способів багато, розглянемо самі простие.Прі допомоги лінзи: Можливо тільки при ясній, сонячній погоді. В якості лінзи підійде осколок пляшки, шматочок льоду, уламок дзеркала, дно чистої консервної банки. «Поймайте» з її допомогою сонячний промінь і направте його на те, що використовуєте як розтоплення.
5
дідівським методом: Береться два шматка сухого дерева. Їх треба терти один об другий, з метою отримати спочатку легкий димок, ну а потім вже розпалити вогонь . Мінус: доведеться докласти максимум зусиль і буде потрібно куди більше часу, ніж у попередньому випадку.
6
За допомогою хімічної реакції: Візьміть з собою в похід гліцерин і перманганат калію (іншими словами - звичайну марганцівку). Якщо залишитеся без сірників, насипте на підпал щіпку марганцівки і капніть пару крапель гліцерину. Вогонь спалахне сам собою. За допомогою загорілася розпалювання розведіть необхідний вам за розмірами багаття.
Зверніть увагу
При використанні третього способу будьте обережні і постарайтеся якомога швидше прибрати руки від предмета, який повинен загорітися. Інакше, при виникненні реакції, ви ризикуєте отримати опік.