Як прокласти маршрут на карті. розрахувати відстань на карті.

Карти - масштабовані зображення місцевості, виконані в умовних топографічних позначеннях. Суворе відповідність масштабу дозволяє прокласти по них маршрути слідування, розрахувати відстані між вузловими точками шляху і тим самим визначити час, необхідний для проходження даного маршруту. Прокласти маршрут на мапі ви можете, вирушаючи в піший похід або виїжджаючи в автомобільну подорож, і зробити це зовсім не складно.
Інструкція
1
Якщо карта роздрукована в паперовому вигляді, то на ній обов'язково зазначений масштаб - відношення відстані на мапі до реального віддалі на місцевості. Цифри 1: 10000 означають, що 1 см на мапі відповідає 100 метрів в реальності. Чим менше цифра, зазначена після одинички, тим крупніше масштаб і тим докладніше буде ваша карта. На картах масштабу 1: 25000 і крупніше ви зможете побачити навіть пішохідні стежки.
2
В тому випадку, коли ви збираєтеся рухатися пішки по пересіченій місцевості, використовуючи існуючі дороги і стежки, то вам потрібна великомасштабна карта, де вони нанесені. Необхідно також знання топографічних умовних позначень, які, зазвичай, вказуються в легенді даної карти. Так, пішохідні стежки на них традиційно відзначаються пунктирними лініями, дороги з асфальтовим покриттям - двома суцільними паралельними лініями. Знайдіть на мапі початковий і кінцевий пункти вашого маршруту і прокладете його, користуючись умовними позначеннями. Знаючи масштаб, ви також можете визначити відстань, яку вам доведеться подолати і прикинути час у дорозі і необхідний запас провізії.
3
Автомобілістам сьогодні прокласти маршрут стало набагато простіше. В інтернеті існує безліч сайтів, де, задавши початкову та кінцеву точку шляху, ви можете отримати детальний варіант маршруту. При цьому ви навіть можете вказати параметри його оптимізації - по швидкості або відстані. У вас також буде можливість побачити прогноз погоди на протязі всього маршруту прямування та місця, де можна зупинитися і перекусити, пункти шиномонтажу і навіть пости ГИБДД. Звичайно, на такий мапі відстань від початкового і кінцевого пункту визначатиметься автоматично з високим ступенем точності - до 1 км.