Як садити базилік. Як виростити базилік на грядці.

Базилік давно вже став однією з найпопулярніших спецій, завдяки своєму специфічному, неповторному аромату, прекрасно доповнює смак багатьох страв. Вирощувати базилік можна як у кімнатному горщику, так і на городньої грядці.
Вам знадобиться
  • - насіння чи розсада базиліка
  • - грунтова суміш
  • - горщики
Інструкція
1
Базилік все-таки південна рослина, тому для його вирощування недостатньо просто кинути насіння у відкритий грунт і чекати врожаю. Якщо ви задалися метою розвести базилік на городі чи дачі, вам доведеться або купити розсаду, або виростити її самостійно.
2
До початку квітня підготуйте ящики з грунтовою сумішшю, в ролі якої може виступати звичайна городня земля з невеликою домішкою піску. Проробіть в землі невеликі борозенки, розподіліть по ним насіння на відстані 1-2 см один від одного. Присипте їх тонким грунтовим шаром, добре полийте, залиште в теплому, добре освітленому місці.
3
Через кілька днів у вас з'являться перші сходи. Якщо ви хочете розсадити базилік по окремих горшочкам, дочекайтеся, поки паростки не викинути по 4 листочка. До моменту перенесення в грунт розсада базиліка досягає росту 7-8 сантиметрів, володіє при цьому міцним стеблом і великою кількістю листя.
4
Викопайте на грядці ямку глибиною 8-10 см, перенесіть в нього розсаду базиліку разом з прикореневою землею. Залишки ґрунту в горщику змішайте з перепрілим компостом, присипте нею коріння пересадженого рослини, утрамбуйте грунт і добре полийте її.
5
Між окремими рослинами залишайте віддаль не менше 20 сантиметрів. Коли базилік приживеться і рушить в зростання, пріщіпіте його верхівку, щоб спонукати рослина до викидання бічних пагонів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GLoSFqdgBPs
Корисна порада
Заздалегідь продумайте систему зрошення майбутньої грядки, базилік не любить попадающей на листя вологи, тому поливати його доведеться під корінь.