Як приймати ванни.

Ванну ми приймаємо не тільки в гігієнічних цілях, а й з метою відпочити і розслабитися. Навіть просто ванна з теплою водою чинить цілющий ефект і сприяє зняттю стресів, заспокоєнню нервової системи і зволоженню шкіри. Ефект релаксації пов'язаний з тим, що тіло, занурене у воду стає легше, тому майже всі групи м'язів розслаблюються, і перестають посилати в мозок сигнали. Це, в свою чергу, дозволяє розслабитися і мозку. Але приймати ванни теж треба правильно.
Інструкція
1
Дотримуйтесь температурний режим, вода повинна бути всього на два-три градуси вище температури вашого тіла. Приймати ванну слід на голодний шлунок або через пару годин після прийому їжі. Намагайтеся обмежити час перебування у ванні 20-25 хвилинами, оскільки це навантаження на серце. Якщо ви приймаєте гарячу ванну, то область серця намагайтеся не занурювати в воду і не лежите нерухомо, робіть рухи руками, згинайте і розгинайте ноги.
2
Оскільки ванна має розслаблюючий ефект, то краще проводити цю процедуру ввечері, перед сном, коли вже не треба нікуди поспішати. Для посилення цього ефекту і інгаляції, застосовуйте різні солі відповідно до рецептури, зазначеної на упаковці. Можна додавати в воду по кілька крапель ефірних масел - кедра, апельсина, лаванди, рожевого дерева.
3
Поєднайте прийняття ванни з самомасажу. Тільки врахуйте, що масажні лінії повинні збігатися з напрямками руху лімфи і пам'ятайте, що області, де розташовані лімфовузли, масажувати не можна. Масаж можна робити руками, жорсткої волосяний мочалкою, спеціальної масажною щіткою або струменем з розбризкувача душа, помістивши його під воду. Такий масаж здатний уповільнити процес старіння шкіри і тримати шкірні покриви в тонусі.
4
Ванну не слід застосовувати частіше 1-2 разів на тиждень, оскільки при цій процедурі шкіра втрачає багато жиру і стає сухою. Перебування у ванні розм'якшує ороговілі шари, тому користуйтеся пемзою або жорсткою щіткою в місцях з огрубілою шкірою - ліктях, п'ятах. Після ванни не забудьте змастити їх шаром зволожуючого крему.
5
Вийшовши з ванни , розітріть тіло махровим рушником, змастіть шкіру тіла спеціальним молочком, лосьйоном або зволожуючим кремом. Оберніться в банний халат, щоб зберегти накопичене тепло і ще хоча б півгодини трохи відпочиньте.