Як похвалити себе.

Якщо подумати, то жартівлива приказка: «Сам себе не похвалиш - весь день як обпльований ходиш», має під собою всі підстави. Бувають не надто вдалі дні, на вулиці - сіро і дощ, робота не ладиться, хтось із близьких людей захворів, настрій поганий. Якщо ззовні немає причин для радості, то чому б їх не згенерувати їх самому, тут і зусиль-то великих прикладати не доведеться, адже похвалити себе - це все одно, що доставити собі радість.
Інструкція
1
Пам'ятаєте, як в дитинстві ми дуже раділи, почувши похвалу від дорослих, ми старалися заслужити її і дуже раділи, коли наші зусилля не залишалися непоміченими і ми чув: «Ось, Леночка, яка сьогодні молодець - як вона себе весь день добре вела! »або:« Ігорьок, розумниця, вивчив напам'ять таке велике вірш! ». Зараз, коли ми дорослі, нас уже нема кому хвалити так відверто, але, зізнайтеся собі, що, часом, щось схоже дуже хочеться почути.
2
Мудрі дорослі знали, що така похвала, висловлена вголос, дуже стимулює дитину на хороші вчинки, але, вона також продовжує діяти і на них самих, просто це не так явно буде виражатися. Якщо життя ополчилася на вас і тимчасово підносить вам тільки неприємності, то похваліть себе самі. Спочатку це можна зробити наодинці з собою, проходячи повз дзеркало, наприклад. Подивіться собі в очі, підморгніть і подумки скажіть: «Яка (який) ти молодець, я так тебе люблю і знаю, що ти сильна (ний), ти впораєшся!». Це хороша психологічна установка на перемогу і подолання труднощів.
3
Навчіться хвалити себе вголос у присутності інших, як би закликаючи їх в свідки того, що ви дійсно гідні похвали. Звичайно, це слід робити в жартівливій формі, але від цього похвала не стає менш дієвою. Думка, сформульована вголос, сприймається мозком краще, і така похвала також непогано стимулює. Слід тільки сподіватися, що оточуючі вас люди досить доброзичливі і не кинуться вас переконувати.
4
А тепер ми скажемо вам найголовніший секрет - якщо вам так приємні власні похвали, то не шкодуйте їх і для своїх близьких. Будь-яку людину є за що заохотити словом, воно також діє на нас, як і в дитинстві. Давайте робити один одного сильніше і щасливіше!