Як саджати дитину на горщик.

Пройшли ті часи, коли вважалося, що чим раніше малюк перейде на 3-х разове харчування та навчиться користуватися горщиком, тим він буде більш незалежним і тим краще його мама. В даний час немає проблем з пранням і сушінням білизни, крім того, життя батьків значно полегшили памперси. Вважається, що починати привчати малюка до горщика доцільніше у віці 18-24 місяці, коли найбільш розвинені нерви і м'язи, що відповідають за контроль над системою виділення організму.
Вам знадобиться
  • велике терпіння, наявність вільного часу, творчий підхід і почуття гумору
Інструкція
1
Найважливішим моментом в привчанні малюка ходити на горщик є вироблення і закріплення у нього умовного рефлексу «справляти нужду» в певному місці. Домогтися цього насильно не можна, тому наберіться терпіння і готуйте дитини поступово.
2
Намагайтеся якнайшвидше міняти брудні і мокрі штанці і памперси. Коли дитина зможе вже сприймати ваші пояснення, переконаєте його, що дуже приємно ходити чистим і сухим. Помічено, що діти, які звикли до охайності, швидше освоюють горщик .
3
Уважно спостерігайте за вашим малюком. Намагайтеся вивчати позиви до відправлення потреби: малюк затихає, стає зосередженим, присідає навпочіпки, «шукає місце» подібно домашньої кішці, намагаючись зайти за кут дивана, схрещує ніжки. Всі ці ознаки підкажуть вам, що малюк достатньо підріс, щоб навчитися реагувати на процеси, що відбуваються всередині його організму. Ваше завдання - встежити і швидко зреагувати.
4
Зрозуміти готовність малюка до навчання допоможуть також наступні моменти: малюк розуміє і виконує нескладні завдання («піди принеси м'ячик»), може повідомити про те, що він голодний або хоче пити, знімає з себе брудні штанці або памперси або як -то повідомляє вам, що вони забруднені.
5
Починаючи навчання, зверніть увагу на поведінку свого дитини. Якщо він починає кричати і пручатися при спробах посадити його на горщик , відкладіть навчання приблизно на місяць, кожен день повідомляючи малюкові, що через якийсь час (називайте кількість днів) він вже підросте і зможе користуватися горщиком.
6
Визначте ступінь своєї готовності. Процес привчання до горщика - досить тривалий і трудомісткий. Від вас буде потрібно велике терпіння, наявність вільного часу, творчий підхід і почуття гумору.
7
Багатьом мамам допомагає строгий режим дня і записи в зошиті про час, коли в малюка відбуваються видільні процеси в організмі. Так простіше зорієнтуватися, в який момент потрібно саджати дитини на горщик .
8
Привчайте малюка повідомляти вам, коли він хоче на горщик . Невпинно повторюйте фразу: «Хочеш на горщик ? Скажи мамі! »Розробіть умовні коди, наприклад« пі-пі »і« ка-ка », просте вимова яких допоможе малюкові швидше повідомити про свої потреби.
9
Постарайтеся, щоб дитина зрозуміла, що від нього вимагається, відчув взаємозв'язок між початком позивів, зняттям штанців, висаджуванням на горщик і відправленням в нього своїх потреб. В цьому і полягає вироблення умовного рефлексу.
10
Якщо «все сталося» в штанці або памперси, візьміть дитини в ту кімнату, де стоїть горщик , витрусіть туди вміст трусиків і пояснюйте, що «це має бути в горщику ». Наочність та участь в процесі допоможуть малюкові швидше усвідомити, що від нього хочуть.
11
Ні в якому разі не лайте і не бийте малюка, якщо він не встиг, не сказав вам або забув сходити на горщик . Досить буде докірливо сказати "Ай-яй-яй" і похитати головою. Наберіться терпіння. Пам'ятайте, що рано чи пізно він навчиться робити це, адже не бачили ж ви школяра, що ходить в памперсі.