Як зробити каток.

Традиційні зимові забави приносять задоволення і дорослим, і малечі. Лижи, санки, ковзани - багато хто з нетерпінням чекають зими тільки заради цього. Але чи у всіх поруч з будинком є справжній каток або хоча б природна водойма, де можна його влаштувати без заливки? Каток можна залити і самим.
Вам знадобиться
  • Дерев'яні лопати
  • Шланг з розпилювачем
  • Ручна трамбівка
Інструкція
1
Оберіть місце. Ідеально підходить дворова спортивний майданчик. Там можна буде поставити і хокейні ворота. Якщо такого майданчика поблизу немає, зверніться в найближчу комунальну службу, щоб допомогли вибрати відповідну територію.
2
Позначте кордону майбутнього катка. Він повинен бути досить просторим. Використовуйте виділену територію по максимуму. Але необхідно залишити порожнім ділянку шириною близько двох метрів, щоб під час прибирання згрібати туди сніг.
3
Як випливає вирівняйте майданчик. На льоду не повинно бути вибоїн і горбів, інакше кататися буде небезпечно. Багато в чому рівний лід залежить від того, наскільки добре вичищена майданчик. Приберіть камінчики і сміття.
4
Зробіть по периметру майданчика сніговий валик. Для цього сніг з усією майданчики зберіть до країв і зліпіть невеликий парканчик. Облийте його водою.
5
Утрамбуйте сніг на майданчику. Для цього дуже корисна ручна трамбування. В крайньому випадку, попросіть сусідських дітей і дорослих як слід втоптати площадку. Вибоїни заліпите снігом.
6
Залийте каток рівним шаром води завтовшки 0,5 см. Починайте заливку з далекого краю майданчика, поступово переходячи до центру і ближнього краю. Дайте воді замерзнути. Після цього залийте каток ще раз і знову заморозьте. Таким чином заливайте площадку доти, поки не утвориться шар льоду, достатній для катання.
7
Якщо ви збираєтеся проводити на ковзанці змагання з хокею або ковзанярського спорту, розмітьте лід. Це можна зробити синьою і червоною фарбою. Нанесіть лінію, дайте їй замерзнути і пролийте водою.
8
Подумайте, як ви будете висвітлювати каток . На шкільному стадіоні можна використовувати те освітлення, яке там є. Дворові спортивні майданчики теж зазвичай освітлені. Простежте, щоб проводка була в порядку, а лампочки - горіли.
9
Каток потребує ретельного догляду. Підмітайте площадку кожен день, вирівнюють і дорощують лід. Сніг прибирайте після закінчення снігопаду.
Зверніть увагу
Валик по периметру майданчика потрібен обов'язково, інакше вода при заливці буде розтікатися. Його можна зробити не тільки зі снігу, але і з дощок. При закладенні вибоїн сніг необхідно увлажніть.Залівать каток потрібно починати, коли грунт промерзне як мінімум на 5 см. Температура при цьому не повинна бути вище -3 ° С. Краще вибрати для цього морозний сонячний день.
Корисна порада
Замість шланга можна використовувати брандспойт. Струмінь при цьому направляйте вгору, щоб вода розпорошувалася дрібними краплями, тоді вона ляже більш рівно. Заливати ковзанку краще удвох. Один тримає шланг, інший стежить, щоб він не намокав і вчасно пересуває шланг на інше место.Еслі немає водопроводу, можна використовувати бочку, поставивши її на санки. Зробіть в бочці дірочку для шланга. Вам знадобиться ще металева трубка, у якої з одного боки зроблені на рівних відстанях отвори. Спорудження обладнується ще вентилем. Ви везете санки, періодично відкриваючи вентиль. Вода при цьому рівномірно виливається на площадку. Для шліфування катка можна використовувати довгий дерев'яний ящик. Обейте його нижні ребра гумою. Причепіть ящик до автомобіля, в якому знаходиться бочка з гарячою водою. Бочку і ящик з'єднайте шлангом. На ящик поставте вантаж. Рівномірно везіть його по катку,