Як зробити в фотошопі блискавку.

Незважаючи на те, що Adobe Photoshop орієнтований на професіоналів, користуватися ним може кожен. Для більшості людей він привабливий тим, що складні, здавалося б, речі робляться в ньому досить легко. Великий набір фільтрів дозволяє створювати приголомшливі ефекти всього за кілька хвилин. Так, зробити в фотошопі блискавку, дощ або сонячні відблиски не складає особливих труднощів.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Створіть нове зображення. Виберіть в меню пункти "File" і "New", або натисніть клавіші Ctrl + N. У діалозі в полях "Width" і "Height" вкажіть значення 800 і 600 відповідно. У випадаючому списку "Color Mode" виберіть елемент "RGB Color". У випадаючому списку "Background Contents" виберіть "Transparent".
2
Встановіть кольору переднього плану і заднього плану. Клацніть на прямокутник, що відображає колір переднього плану. У діалозі "Color Picker (Foreground Color)" виберіть білий колір. Клацніть на прямокутник, що відображає колір заднього плану. В діалозі "Color Picker (Background Color)" виберіть чорний колір. Прямокутники квітів переднього і заднього плану знаходяться на панелі інструментів внизу.
3
Залийте всю область зображення білим кольором. Для цього виберіть інструмент "Paint Bucket Tool" і зробите клік мишею в будь-яку область зображення.
4
Застосуйте фільтр "Clouds" до всього зображення. Послідовно виберіть пункти меню "Filter", "Render", "Clouds".
5
Застосуйте фільтр "Difference Clouds" до всього зображення двічі. Клікніть пункти меню "Filter", "Render", "Difference Clouds". Повторіть цю дію.
6
Підвищіть чіткість зображення. Це можна зробити шляхом застосування фільтра "Sharpen More". Фільтр активується при виборі пунктів меню "Filter", "Sharpen", "Sharpen More".
7
Зробіть зображення кольоровим. Виберіть пункти меню "Image", "Adjustments", "Hue/Saturation", або натисніть комбінацію клавіш Ctrl + U. У діалозі "Hue/Saturation" встановіть прапорець "Colorize". Рухайте повзунок "Hue" до отримання бажаного відтінку блискавки. Пересуванням повзунка "Lightness" встановіть потрібну освітленість. Переміщайте повзунок "Saturation" до отримання потрібної насиченості зображення.
8
Збережіть отримане зображення. Натисніть Ctrl + S, або виберіть у меню пункти "File" і "Save ...". В діалозі "Save As" вкажіть бажане ім'я, шлях збереження та формат файлу зображення.
Зверніть увагу
Ослаблення ефекту шляхом застосування "Fade" можливо тільки безпосередньо після застосування даного ефекту. Тому, якщо це необхідно, виробляєте його відразу ж. Наприклад, після застосування фільтра "Sharpen More", доступно дія "Fade Sharpen More" в меню "Edit". Але якщо після цього просто створити ще одне нове зображення, дія "Fade" стане більш недоступним.
Корисна порада
Якщо підвищення різкості зображення дало занадто сильний ефект, його можна послабити, вибравши в меню пункти "Edit" і "Fade", або натиснувши Shift + Ctrl + F. Можна збільшити число застосувань фільтра "Difference Clouds" для отримання різноманітних малюнків блискавок.
Якщо ви хочете зробити колаж з грозою, вам буде потрібно зображення блискавки. Можна пошукати фотографію в інтернеті, а можна спробувати зобразити блискавку засобами Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте зображення з затягнутим хмарами небом. Ви можете перетворити життєрадісний пейзаж в штормовий. Для цього в меню Image («Зображення») в розділі Adjustments («Властивості») використовуйте команду Curves («Криві»). Зігнувши лінію вниз, ви отримаєте потемнілий похмурий малюнок.
2
Створіть новий шар, натиснувши на панелі шарів Create a new layer. Створіть на ньому вузьке прямокутне виділення висотою від неба до землі. На панелі інструментів відзначте Gradient («Градієнт»), а на панелі властивостей виберіть від чорного до білого. Простягніть справа наліво лінію градієнта всередині виділення.
3
В меню Filter («Фільтр») в групі Render («Рендеринг») виберіть Difference Clouds («Інші хмари»). Посередині прямокутника з'явиться чорна вигнута лінія. Щоб вона стала білою і яскравою, застосуєте до шару інвертування Ctrl + I.
4
Блискавку треба зробити більш чіткою і яскравою. В меню Image в розділі Adjustments виберіть опцію Levels («Рівні»). Чорний і сірий повзунки посуньте вправо так, щоб на чорному тлі яскраво виділялася біла смуга. Застосуйте до шару режим накладення Screen («Екран») - чорний фон не буде видно на тлі грозового неба.
5
Справжня блискавка має синюватий відтінок. В розділі Adjustments відкрийте команду Hue/Saturation («Яскравість/Насиченість»). Поставте прапорець поруч із пунктом Colorize («Фарбування») і пересуньте повзунки налаштувань так, щоб блискавка придбала потрібний «електричний» колір. Приберіть розмиті області навколо блискавки інструментами Erase («Ластик») або Burn Tool («Затемнення»). Виберіть Dodge Tool («Освітлення») і освітлити ділянку на небі, звідки б'є блискавка.
6
Блискавка зазвичай буває розгалуженою. Виділіть на ній ділянку і скопіруте на новий шар Ctrl + J. Застосуйте до шару вільну трансформацію Ctrl + T, змініть положення і розмір ділянки та перенесіть його на нове місце, створивши відгалуження. Повторіть операцію кілька разів. Злийте шари з блискавкою Ctrl + E.
7
Якщо гроза над водною поверхнею, у неї має бути відображення. Продублюйте шар з блискавкою і застосуєте до копії вільну трансформацію. Клацніть правою клавішею всередині виділення і виберіть Flip Vertical. Знову викличте меню, що випадає клацанням правої кнопки і відзначте Distort («Спотворення»). Переміщаючи керуючі вузлики, змініть блискавку так, ніби вона лежить на воді. Застосуйте до шару розмиття по Гауса так, щоб вийшла світла доріжка.