Як подивитися формат.

В абсолютній більшості випадків формат файлу визначається по його розширенню - тобто по тій частині імені файлу, яка пишеться після крапки і завершує повну назву файлу. І прикладні програми, і операційна система обов'язково повинні визначити формат файлу, щоб зрозуміти яким способом необхідно його обробляти. Але не тільки програмам, а й користувачеві іноді буває потрібно дізнатися формат якогось конкретного файлу. Нижче - докладна інструкція як визначити формат файлу в операційній системі Windows.
Інструкція
1
Визначити формат файлу можна в стандартному Провіднику ОС Windows. Для його запуску достатньо натиснути клавішу Win і, не відпускаючи її, клавішу "У" (латинська "E"). По дереву папок у лівій панелі Провідника треба перейти в ту папку, де лежить потрібний нам файл. В налаштуваннях Windows за замовчуванням розширення файлів не відображаються. Це досить не зручно, так як немає навіть можливості розрізнити два файли, що лежать в одній папці і мають однакові назви - наприклад, файлу з ім'ям Документ1.doc і Документ1.rtf матимуть однаковий значок і однакове ім'я, але хто з них хто ми визначити не зможемо, не бачачи розширення. Щоб визначити формат і зміст кожного з цих файлів "на око" доведеться відкривати обидва файли. А якщо таких пар не одна, а більше? І якщо ще збережені ці документи не в двох формат ах, а в більшій кількості
2
Безумовно, є сенс у включенні в настройках Windows відображення розширень файлів! Щоб активувати відповідну опцію в налаштуваннях, в меню Провідника клацнемо розділ «Сервіс» і виберемо в ньому пункт "Властивості папки ...». У віконці перейдемо на вкладку «Вид» і майже в самому низу списку «Додаткові параметри» знімемо галочку з пункту «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». А якщо файл, формат якого треба дізнатися, належить до системних файлів, то тут же слід зняти галочку з пункту «Приховувати захищені системні файли» і поставити крапку у пункту «Показувати приховані файли і папки». На закінчення операції натиснемо кнопку «OK» для закріплення зроблених змін.
3
Є й інший шлях до налаштувань відображення розширень файлів - через «Панель управління» Windows. Запустити її можна натиснувши клавішу "Win" і, не відпускаючи її, клавішу "R", а потім в діалоговому вікні ввівши команду "control" і натиснувши "Enter". Інший спосіб запустити панель управління - клацнувши кнопку «Пуск» вибрати розділ «Налаштування» а в ньому пункт меню "Налаштування". В панелі управління нам потрібен пункт «Властивості папки» - він запустить те ж вікно налаштування властивостей папки, яке з яким ми мали справу і в першому способі включення відображення розширень.
4
Тепер, бачачи розширення файлу, ви можете визначити формат цього файлу. Якщо формат виявиться вам не знайомий, то дізнатися про нього більше можна в мережі. Є сайти, що спеціалізуються на зборі та каталогізації інформації про всі типи розширень файлів - від вже застарілих, до щойно з'явилися. Ось деякі з них:http://open-file.ru/http://filext.com/submitext.phphttp://www.filetypes.ru/http://www.file-extensions.org/http://formats.ru/http://dotwhat.net/http://www.wotsit.org/