Як пришити гудзик.

Навчитися пришивати гудзик - простіше простого. І нехай спочатку ви ісколете по недосвідченості всі пальці голкою, зате потім ви будете робити це на раз-два.

Треба сказати, що існує навіть 2 методу пришивання ґудзиків. При білизняному способі нитки притискають гудзик впритул до тканини, при декоративному - гудзик залишається наче на ніжці з ниток.

  1. Але для початку всуньте нитку в голку. Нитка не повинна бути занадто короткою. А голка для тонких тканин не повинна бути товстою, інакше вона зіпсує або порве матеріал. Зауважте вузол на нитці знизу розміром достатнім, щоб той не прослизав крізь волокна тканини.
  2. Просмикніть голку з внутрішньої сторони матеріалу на тому місці, де повинна бути ґудзик, і витягніть нитку. Нанизайте через отвір гудзик і пустіть голку в інший отвір.
  3. Простягніть голку в тканину, поки ґудзик не встане на своє місце. Потім повторюйте все вище описане, поки ґудзик не буде міцно триматися на тканини. Зауважте вузол з внутрішньої сторони матеріалу і обріжте нитку. У випадку з «двухдирочнимі» гудзиками все ясно. Якщо у гудзики отворів чотири, то просмикувати через них нитку можна паралельним або перехресним способами.
  4. Різниця з декоративним методом тільки в тому, що під гудзик потрібно покласти сірник. Коли гудзик буде пришита, витягнете сірник і оповте «ніжку» залишилася ниткою. Після можна робити завершальний вузлик з внутрішньої сторони.