Як відформатувати диск з командного рядка. Як відформатувати жорсткий диск через командний рядок.

Сьогодні існує безліч програм, утиліт і всіляких додатків з зручним графічним інтерфейсом, що дозволяють здійснити будь-яке форматування дисків. Однак, ще не так давно в розпорядженні користувачів була лише командний рядок. Як не дивно, і зараз ще можна потрапити в ситуації, коли старий перевірений спосіб форматування отримує перевагу перед усіма зручними програмами. До того ж навички «ручних» команд операційної системи завжди будуть хорошою базою для будь-якого користувача. Як відформатувати жорсткий диск через командний рядок?
Інструкція
1
Викличте командний рядок. Для цього в основному меню кнопки «Пуск» виберіть функцію «Виконати». На екрані з'явиться вікно «Запуск програми». В поле «Ім'я команди» введіть команду «cmd», після цього натисніть «Enter» на клавіатурі. На екрані відобразиться вікно з командним рядком.
2
Напишіть в рядку команду «format». Після пробілу поставте букву-найменування диска, що підлягає форматуванню, потім двокрапка. Це основна команда очищення диска.
3
При бажанні задайте параметри форматування. Зазвичай програма за замовчуванням встановлює ту ж файлову систему, яка була на диску. Але її можна поміняти. Для цього в команді поставте пробіл і запишіть «/FS:», а далі без пропусків вказуйте тип бажаної файлової системи: FAT32, NTFS, FAT.
4
Якщо необхідно встановити мітку диска, поставте пробіл і напишіть «/V:» і далі без пропусків запишіть потрібне ім'я мітки.
5
Для того щоб швидко очистити диск, передбачений параметр «/Q». Його потрібно також записати в команді через пропуск. Всі параметри команди можуть йти послідовно або взагалі відсутнім.
6
Перед тим як форматувати диск, переконайтеся, що жодне ваше додаток не працює з ним. Запустіть введену команду з командного рядка натисканням клавіші «Enter».
7
Команда форматування сама визначить поточну файлову систему диска і його фізичний розмір. Далі надійде запит для завдання мітки диска. Якщо ви не бажаєте його задавати, просто натисніть «Enter» - запуститься процес форматування.
8
Час форматування диска залежить від його розміру та швидкодії вашої системи. По завершенні процесу в вікні з'явитися про це повідомлення. Далі виведеться коротка характеристика розмітки диска. А також серійний номер тому, встановлений за замовчуванням. Диск відформатований із заданими параметрами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hspsfgP8h_s
Корисна порада
Ви можете запросити допомогу по команді форматування. Для цього в командному рядку потрібно набрати і запустити команду «format/?». Довідка з докладним описом параметрів відобразиться у вікні.