Як привчити дитину ходити. якщо дитина навчилася ходити за одну ручку, коли піде сам.

Привчити дитину ходити неможливо. Це природний еволюційний процес, такий же, як перевертання, сидіння або повзання. Навчитися ходити дитина зможе самостійно. Ви можете лише допомогти йому розвинути рівновагу і підтримати його впевненість у своїх силах.
Інструкція
1
Приблизно в 4-х місячному віці у малюка починає розвиватися почуття рівноваги. Користуючись цим, кілька разів на день ставте його на ніжки, щоб він міг постояти самостійно протягом декількох секунд. Поступово час стояння збільшуватиметься. Ви помітите, що малюк хапається за вас, щоб трохи перепочити, а потім знову спирається на ніжки. Такі вправи принесуть йому масу задоволення, адже більшу частину часу йому доводиться проводити лежачи.
2
Приблизно у віці 7-8 місяців малюк вчиться стояти самостійно. Ви можете побачити його вартим у власній ліжечку або дерся нагору на диван або крісло, щоб прийняти вертикальне положення. З цього віку можна починати ходити з малюком по квартирі, взявши його за обидві ручки. Уважно стежте за його настроєм - маленькі діти швидко втомлюються. У той же час намагайтеся задовольняти його прохання до ходіння, коли він дає зрозуміти вам, що не проти походити разом з вами.
3
Ходити внаклонку для батьків досить важко, швидко втомлюється спина. Тому можна спорудити спеціальне пристосування для «водіння» дитини. Це може бути рушник або достатньо щільний шарф. Пропустіть його середню частину через грудку дитини і виведіть кінці ззаду під пахвами. Тримаючи за кінці, можна подорожувати з малюком досить тривалий час, не особливо втомлюючись.
4
Можна придбати готові пристосування для водіння. Вони являють собою систему ременів, що закріплюються на дитині, і пристебнутий до них поводок. Зверніть увагу на те, що ремені повинні бути м'якими і досить широкими, щоб не врізатися в тіло дитини і в ваші долоні. Можна додатково обшити їх м'якою тканиною.
5
Поступово переходите до спроб водити малюка за одну ручку. Багато дітлахів дуже обережні, бережуть себе і бояться ходити за одну ручку, відчуваючи страх падіння. Тому спочатку час водіння малюка за одну ручку має бути дуже коротким. Однак не піддавайтеся на провокації і наполегливо намагайтеся, щоб поступово малюк навчився ходити тільки за одну ручку. Це швидше розвине почуття рівноваги, і малюк швидше навчиться ходити самостійно.
6
Спорудіть площадку для самостійного пересування малюка. Найкраще для цих цілей підходить диван. Постеліть поруч з диваном плед або м'яке покривало, складене вздовж в два рази. Воно пом'якшить падіння при невдалій тренуванні. Обмежуйте час спільних «походів» по квартирі, привчайте дитину до самостійності. Через брак вибору, малюк досить швидко освоїть переміщення вздовж дивана, дотримуючись за край однією рукою.
7
Власне, швидке пересування малюка вздовж дивана і є головною ознакою того, що скоро ваше чадо піде самостійно. Чим більше часу він проводитиме на «тренувальному майданчику», тим швидше це відбудеться. Тримайте відеокамеру напоготові.
Корисна порада
1. Користуватися чи ні ходунками - вирішувати тільки вам.2. Протягом першого року життя малюка потрібно провести 3 курсу масажу, який благотворно впливає на розвиток м'язів і зв'язок.