Як підвищити чіткість.

Як в аматорській, так і в професійній фотозйомці, бувають вдалі і невдалі кадри. Одним найбільш частих дефектів, присутніх на багатьох знімках, є розмитість різних частин зображення. Розмитість може з'являтися через швидкого руху об'єктів в кадрі, недостатньо добре взятій різкості або навіть банальною дрожу рук фотографа. На щастя, подібні дефекти тепер не проблема, так як підвищити чіткість цифрових фотографій за допомогою сучасних графічних редакторів може будь-хто.
Вам знадобиться
  • Універсальний редактор графіки GIMP.
Інструкція
1
Відкрийте зображення в редакторі GIMP. Для того, щоб це зробити, натисніть клавіші Ctrl + O. Також можна вибрати пункт "Файл" головного меню, а потім пункт "Відкрити ..." випадаючого меню. У діалозі "Відкрити зображення" вкажіть місце розміщення вашої фотографії або картинки. Для цього в списку "Місця" виберіть пристрій, на якому знаходиться зображення, а в списку з файлової структурою - каталог, в якому воно зберігається. Клікніть на файлі зображення два рази, або виділіть його і натисніть кнопку "Відкрити".
2
Активуйте фільтр підвищення різкості зображення. Послідовно виберіть пункти меню "Фільтри", "Поліпшення", "Підвищення різкості ...". Відкриється діалог "Підвищення різкості".
3
Підвищіть чіткість зображення. В діалозі управління фільтром "Підвищення різкості" встановіть прийнятне значення поля "Різкість". Підберіть це значення експериментально. Для більш швидкого і зручного зміни значення поля використовуйте повзунок і елемент управління "Spin Box", що знаходяться поруч. Встановіть прапорець "Перегляд" для того, щоб спостерігати зміни, вироблені фільтром. Для того, щоб обробити всі зображення фільтром з вибраними параметрами, натисніть в діалозі кнопку "OK".
4
Збережіть змінений зображення. Виберіть пункти меню "Файл" і "Зберегти як ...", або натисніть клавіші Shift + Ctrl + S. Вкажіть нове ім'я файлу і, якщо це необхідно, новий шлях для збереження. Також в діалозі збереження файлу можна вказати формат, в якому буде збережено зображення. Натисніть кнопку "Зберегти" для того, щоб дані записалися на диск.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що занадто велике значення різкості може внести значні спотворення в зображення. Завжди контролюйте зміни візуально, встановивши прапорець "Перегляд".
Корисна порада
Якщо необхідно підвищити чіткість окремих фрагментів зображення, залишивши незачепленої решту область, просто виділіть ці фрагменти перед застосуванням фільтра.