Як облаштувати темну кухню.

Кухня - це частина приміщення, в якій людина проводить досить велику частину свого вільного часу. Тут готують і приймають їжу, коротають час за чаєм і приємною бесідою з близькими людьми. Не дивно, що господарі квартири хочуть зробити свою кухню затишною. Однак недостатня освітленість може викликати труднощі.

Білі шпалери

Для того щоб темне приміщення зорово здавалося більш освітленим, а заодно і просторим, стіни краще зробити світлими. Вони можуть бути і білосніжним, що, однак, буде не надто практично, якщо ви любите готувати, а не замовляєте їжу виключно з ресторанів. Підійдуть також молочні, бежеві або кольору слонової кістки шпалери, плитка або фарба. Бажано, щоб на стінах не було малюнка. Ваша кухня відразу посвіжішає.

Яскраві акценти

Соковиті акценти також допоможуть зробити кухню більш світлою. Бірюзові серветки, набір кухонного начиння з помаранчевими ручками, яскраво-рожева обробна дошка і парочка горщиків із зеленню на підвіконні не перевантажити приміщення, але зроблять його мальовничим і затишним. Виберіть гардини теплого жовтого або зеленого відтінку. Навіть темну кухню, освітлену неяскравим зимовим сонцем, вони зроблять більш життєрадісною.

Хай буде світло

Якщо з вікна в кухні проникає недостатньо природного світла, заповните недолік світлом штучним. Бажано встановити і яскраве верхнє освітлення, і повісити на стіну пару бра, щоб ви могли вибирати, при якому світлі вам комфортніше перебувати в даний момент. Також можна зімітувати вікно, встановивши вітраж з підсвічуванням, приміром, над обіднім столом. Можна вмонтувати невеликі лампочки в нижню поверхню кухонних шаф, щоб світло падало якраз на робоче місце, де ви готуєте. Також освітлення можна встановити по всьому периметру кухні.

Мінімалізм

Чим більше предметів коштує у вас на кухні, тим більше темної вона виглядає. Тому подумайте, чи не можна що-небудь прибрати в інші приміщення. А, можливо, без чогось ви і зовсім зможете обійтися. Якщо ви робите на кухні ремонт, відразу звертайте увагу на скромні гарнітури. Тим, хто мало готує, має сенс придбати плиту нема з чотирма, а з двома конфорками. Холодильник можна переставити в коридор, пральну машину встановити все ж не в кухні, а у ванній кімнаті, а дісталася від бабусі хлібницю, яка стоїть на полиці і загороджує і без того рідко потрапляє в цю кімнату сонце, можна і зовсім викинути.

Світло мій люстерко

На кухні не прийнято вішати дзеркала, проте вони здатні візуально зробити приміщення більш світлим і просторим. Виберіть кухонні меблі з дзеркальними вставками. Вона буде оригінально виглядати, додасть світла в темну кухню, а ви зможете вчасно поправити розпатлану за час корпіння над складним стравою зачіску.