Як поміняти свідоцтво про народження. зміна прізвища матері після реєстрації шлюбу.

З кожним з нас трапляються різні ситуації в житті, і буває, ми стикаємося з тим, що потрібно поміняти свідоцтво про народження. Якщо свідоцтво загубилося, прийшло в непридатність, якщо вам потрібно поміняти прізвище або ім'я, внести зміни в дані про матір або батька, поставити прочерк у графі "батько" - необхідно виконати деякі дії.
Вам знадобиться
  • Паспорт, свідоцтво про народження (якщо є), квитанція про оплату мита по заміні свідоцтва про народження.
Інструкція
1
Для початку потрібно зрозуміти, з якої причини свідоцтво про народження ваше або вашої дитини потребує заміни. Найпростіший варіант - втрата свідоцтва або його непридатність в використанні (порвалося, обгоріло, випрали у пральній машині і т.д.). В цьому випадку вам потрібно звернутися в ЗАГС за місцем прописки, взяти квитанцію на оплату, оплатити мито і написати заяву про втрату/псуванні свідоцтва про народження. Після цього вам видадуть нове свідоцтво, яке буде повністю ідентично минулого. Якщо звернутися в ЗАГС за місцем прописки можливості немає, можна це зробити за місцем проживання. Але при цьому ви витратите більше часу, так як ЗАГС за місцем проживання спочатку відправить запит в ЗАГС за місцем прописки, дочекається відповіді і тільки після цього оформить вам нове свідоцтво про народження.
2
Якщо заміна свідоцтва про народження необхідно з причини зміни прізвища потрібно діяти за тим же принципом, що і при втраті/псуванні свідоцтва. Для початку потрібно взяти квитанцію на оплату, оплатити мито (близько 500 рублів) у банку і, з оплаченою квитанцією, прийти в ЗАГС. Там ви пишіть заяву на зміну імені, прізвища або повністю ПІБ та вам видають нове свідоцтво про народження.
3
Заміна свідоцтва при необхідності поміняти ПІБ батька/матері. У разі, якщо ПІБ батька чи матері вказані неправильно потрібно звернутися до того органу ЗАГС, який видавав вам свідоцтво про народження. Співробітники звіритися з книгою записів актів громадянського стану і якщо там дані на батьків вказані вірно, то свідоцтво вам обміняють без проблем. Якщо ж помилка і в книзі реєстрації, то вихід один - діяти через суд. Вам необхідно буде подати заяву про внесення виправлень в актові записи цивільного стану. Заяви розглядаються за місцем проживання заявника.
4
Що робити якщо потрібно поставити замість ПІБ батька прочерк? В цьому випадку є тільки один варіант - звернутися в судові органи за місцем проживання. Так як для того, щоб поставити прочерк у графі "батько" необхідна згода батька, або рішення про позбавлення його батьківських прав, або заява батька, що він оскаржує вашу запис у свідоцтві про народження зі слів і не є батьком. Це довгий і важкий процес, але якщо внести зміни до свідоцтва все-таки необхідно, то це єдиний можливий варіант у цьому випадку.
Зверніть увагу
Щоб уникнути проблем із заміною свідоцтва про народження дуже уважно ставитеся до отримання свідоцтва на ваших дітей. Перевірки кожну букву в документі. Якщо ви помітите помилку ще в РАГСі, її виправлять при вас і ви і ваші діти позбудетеся від мільйона проблем в майбутньому. Удачи вам!
Корисна порада
При зверненні в органи РАЦС завжди беріть з собою паспорт, свідоцтво про народження ваше або ваших дітей, блокнот і ручку, а так же невелику суму грошей 500 - 1000 рублів - для оплати квитанції про заміну свідоцтва про народження.